POLECAMY

Bądź piękna z zegarkiem w ręku!

Chcesz maksymalnie wykorzystać preparaty i zabiegi kosmetyczne? Wsłuchaj się w swój biologiczny zegar i postępuj zgodnie z jego wskazaniami.
Bądź piękna z zegarkiem w ręku! fot. Fotolia
Zegar biologiczny steruje wszystkimi funkcjami organizmu. Twoje starania będą bardziej skuteczne, a kosmetyki wykorzystane w stu procentach, jeśli dostosujesz  do niego swoją codzienną  pielęgnację.
 

Działaj według urodowego harmonogramu:


6.00–8.00 Weź ożywczy prysznic

Wczesnym rankiem ciśnienie krwi jest obniżone, a rytm serca spowolniony. Łagodnie rozbudzi cię niezbyt gorący (ok. 30 st. C) prysznic i orzeźwiający, np. cytrusowy lub morski zapach żelu do mycia. Zakończ natrysk polewając się na przemian ciepłą i chłodną wodą – pobudzisz krążenie krwi i ujędrnisz skórę.


7.00–9.00 Dobra pora na ułożenie włosów

Umyj głowę. Zmyjesz ze skóry zanieczyszczenia z poprzedniego dnia i nocy. Włosy będą bardziej podatne na układanie, lśniące i sprężyste. Nawiń je na wałki. Teraz masz czas na lekkie śniadanie. Przed posiłkiem wypij szklankę wody mineralnej lub przegotowanej z dodatkiem plasterka cytryny. Pomożesz w ten sposób organizmowi w usuwaniu toksyn i pobudzisz do działania układ trawienny.


10.00–12.00 Czas na ekperymenty

Przed południem mózg jest w doskonałej formie. To dogodna pora na naukę, a także wszelkie nowości. Jeżeli planujesz zmianę fryzury lub zupełnie nowy makijaż, spróbuj się do nich przymierzyć właśnie teraz.


13.00–14.00 Najlepsza chwila na relaks

Oderwij się od pracy, odpocznij, wycisz się wewnętrznie, choćby przez kwadrans. Ciało domaga się o tej porze energetycznego wsparcia – zjedz lekki lunch. Jeżeli dysponujesz czasem, nałóż na twarz maseczkę relaksującą – twoja skóra także potrzebuje wytchnienia.


14.00–15.00 Dobry moment na bolesne zabiegi

W tych godzinach poziom produkowanych przez mózg endorfin, substancji działających przeciwbólowo i poprawiających nastrój, osiąga najwyższą wartość. Dlatego wykorzystaj ten czas na wizytę u dentysty, regulację brwi lub depilację zbędnego owłosienia.


16.00–17.00 Mózg w zwyżkowej formie

Ppołudniowe godziny są nie tylko najlepsze na naukę języka – teraz najsprawniej wykonasz też prace wymagające zręczności i precyzji. Popołudnie jest więc najwłaściwszą porą na zrobienie manikiuru lub pedikiuru.


17.00–18.00 Poświęć czas na poprawę kondycji

Po południu ciśnienie krwi osiąga najwyższe wartości, a siła mięśni jest aż o 30 proc. wyższa niż przed południem. Popracuj nad kondycją i zgrabną sylwetką – mięśnie brzucha i pośladki wymagają regularnych ćwiczeń.


19.00–20.00 Zmysły wyostrzają się

Zrób sobie delikatny masaż ciała – najlepiej z olejkiem pielęgnującym skórę. Do olejku bazowego możesz dodać kilka kropel ulubionej wody toaletowej albo eterycznego olejku zapachowego.


22.00–23.00 Skóra chce jeść

Nocą skóra się regeneruje. Zastosuj krem przeznaczony specjalnie na tę porę, bogaty w składniki odżywcze, wyciągi roślinne, pobudzające odnowę komórek witaminy A, E, C i odmładzający je koenzym Q10. Krem nałóż godzinę przed snem, aby nie wcierać go w poduszkę, tylko pozwolić skórze na wchłonięcie go.


23.00–24.00 Zaśnij przed północą

Gdy śpisz twój zegar biologiczny ciągle tyka, a skóra zwiększa produkcję kolagenu i keratyny, szybciej odnawiają sią komórki. Brak snu może spowodować zaburzenia ciśnienia – wtedy ciało walcząc ze zmęczeniem, skieruje krew do głównych organów. Jeśli zdarzyło ci się obudzić w środku nocy i spojrzeć w lustro na pewno zauważyłaś, że twarz jest wtedy blada, a pod oczami często widać "sińce".
 

Przeczytatj także:

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)