POLECAMY

Pielęgnacja cery Azjatek – dogłębne oczyszczanie

Dermatolodzy twierdzą, iż właściwego mycia powinnyśmy się uczyć od Azjatek. Przeczytaj
Pielęgnacja cery Azjatek – dogłębne oczyszczanie fot. Fotolia
Z badań wynika, iż najczęściej kupowanym kosmetykiem jest krem do twarzy. Tymczasem to oczyszczanie skóry jest kluczem do pięknej cery, albowiem aby składniki aktywne znajdujące się w kremie czy serum mogły zadziałać, skóra musi być idealnie czysta.

Dermatolodzy twierdzą, iż właściwego mycia powinnyśmy się uczyć od Azjatek. Azjatki codzienną pielęgnację skóry traktują niemal jak rytuał. Ponoć przeciętna Koreanka stosuje osiemnaście kosmetyków do twarzy, podczas gdy Europejka zaledwie cztery. Na pólkach w łazience mają jeden lub dwa kremy ale aż cztery produkty do demakijażu. Azjatki codziennie na oczyszczanie skóry poświęcają aż 20 minut. Żadna Azjatka nawet nie pomyśli o pójściu spać bez demakijażu, a skórę oczyszczają w dwóch etapach.

1. Pierwszy etap

To oczyszczanie bez wody, czyli demakijaż połączony z masażem. Azjatki tłuszcz zwalczają tłuszczem, a więc najpierw zmywają makijaż olejkami, emulsją, mleczkami. Masaż zaś pobudza mikrokrążenie w skórze.

2. Drugi etap

To umycie twarzy żelem, pianką oraz wodą.Tonizowanie,  które ma przywrócić właściwe PH. Peeling co najmniej raz w tygodniu. Wiele firm kosmetycznych oferuje zestawy produktów przeznaczonych do dwuetapowego perfekcyjnego oczyszczania skóry twarzy.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ten sposób zupełnie nie nadaje się dla cery wrażliwej. Takie nadmierne tarmoszenie skóry bardzo ja podrażnia.
/4 lata temu
aha