Piękne oczy - soczewki wewnątrzgałkowe

Odejmij sobie lat - zamień okulary na soczewki! Medycyna idzie z duchem czasu, ciągle się rozwija. Dzięki temu możemy zapobiegać oznakom starzenia lub doskonale je maskować. Okulary często kojarzą nam się ze starością, z pogorszeniem wzroku, jednak tradycyjne oprawki nie muszą już gościć na naszym nosie. Zabieg wszczepienia nowoczesnych soczewek wewnątrzgałkowych może załatwić sprawę.
/ 06.11.2012 10:15

Możemy walczyć z „kurzymi łapkami”, czy z cieniami pod oczami wieloma dostępnymi metodami, ale nasz osłabiony i pogarszający się z wiekiem wzrok, może z łatwością zdradzić naszą prawdziwą datę urodzenia. Sytuacje, gdy chcąc uniknąć zakładania okularów mrużymy oczy, żeby dostrzec numer nadjeżdżającego autobusu, czy jak dyskretnie według nas sięgamy po okulary, gdy kelner podaje nam menu w restauracji, powodują, że jesteśmy odbierani jako osoby starsze, niż w rzeczywistości jesteśmy.

Zobacz też: Jak ochronić się przed mrozem - porady

Okulary znikajcie!

Wszystkie objawy zarówno krótkowzroczności jak i starczowzroczności (czyli prezbiopii – pogorszenia widzenia z bliskiej odległości związanej z wiekiem, pojawiającej się już po 40. roku życia) powodują konieczność korekcji okularowej. Bez względu na to czy mamy zaćmę czy prezbiopię, możemy zdecydować się na zabieg wszczepienia nowoczesnych soczewek wewnątrzgałkowych. Dodatkowo podczas tego zabiegu jest możliwość skorygowania nawet dużych wad wzroku oraz astygmatyzmu. Zastosowanie tego typu soczewek, pozwala cieszyć się dobrym wzrokiem jak za czasów młodości, bez konieczności używania okularów do bliży lub dali.

oko

Zobacz też: Co zrobić, gdy pojawiają się problemy z cerą w czasie ciąży?

Soczewki te, zawierają specjalny filtr, który zabezpiecza wnętrze oka przez niekorzystnym działaniem światła ultrafioletowego i niebieskiego, co w istotny sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej(AMD), które również często pojawia się wraz z wiekiem. Soczewki zaawansowane technologicznie mają tą przewagę nad zabiegami laserowymi, że dodatkowo chronią pacjenta przed zaćmą w przyszłości, co ma niebagatelne znaczenie w obliczu faktu, że aż 27 milionów ludzi na całym świecie cierpi na zaćmę, z czego w Polsce choruje na nią ok. 800 tys. Można powiedzieć, że jest to choroba nieuchronna (szczególnie u osób po 60. roku życia, choć rośnie liczba coraz młodszych osób chorujących na zaćmę), związana z wiekiem, a nieleczona może prowadzić do ślepoty.

Zatem już dziś podejmij świadomą decyzję – chcę wyglądać młodziej, chcę cieszyć się ostrym wzrokiem jak w czasach młodości i zapomnieć o dodających lat i niewygodnych okularach.

Zobacz też: Jak poradzić sobie ze spierzchniętymi ustami?

Więcej informacji o soczewkach wewnątrzgałkowych znajdziesz na stronie odzyskajwzrok.pl.

Zobacz też: Kłopot z samoopalaczem – jak pozbyć się plam?

Źródło: Materiały prasowe Agencja Core PR

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)