Piękna skóra zimą

O tej porze roku cera może sprawiać wiele problemów. Na szczęście można je rozwiązać. Wystarczy dostosować sposób pielęgnacji do panujących warunków.

/ 31.01.2012 14:20 POWRÓT DO ARTYKUŁU


Skóra naczynkowa
Problem: Wrażliwe naczynka nie lubią gwałtownych zmian temperatury. W takich przypadkach dochodzi do tzw. gry naczyniowej, podczas której naczynia tracą swoją szczelność. Stają się przez to bardziej rozszerzone i widoczne, mogą też popękać.
Rozwiązanie: Przede wszystkim pamiętaj o stosowaniu kremów chroniących przed promieniami UV (najlepiej z filtrem SPF 50). Jednak, niezależnie od stosowanych filtrów, zawsze unikaj ekspozycji skóry na słońce. Oprócz filtrów, w kremach szukaj także witamin: witaminy K, która uszczelnia naczynia krwionośne; witaminy C, która pobudza syntezę kolagenu, co powoduje wzmocnienie ścian naczyń; witaminy PP, która zmniejsza tendencję naczyń włosowatych do rozszerzania się i niweluje zaczerwienienie skóry. Wieczorem do mycia twarzy używaj kosmetyków o delikatnym działaniu i unikaj stosowania zbyt ciepłej wody.

Na zdjęciu: Koncentrat na utrwalone zaczerwienienia Antirougeurs (Avene, 30 ml, 82 zł); Ultrakomfortowy krem do twarzy Reve de Miel (Nuxe, 50 ml, 109 zł).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)