Permanentny makijaż brwi

Brwi są chyba najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym elementem kandydującym się do makijażu permanentnego twarzy.
/ 09.03.2018 12:21

Brwi są chyba najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym elementem kandydującym się do makijażu permanentnego twarzy.

Zobacz też poradę kosmetologa: Makijaż permanentny brwi

Popularność trwałego makijażu brwi wynika pewnie z faktu, że makijaż ten jest bardzo naturalny, dość trudno rozpoznać jego istnienie dla nieeksperckiego oka, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd.

Po co to komu?
Permanentny makijaż brwiPermanentny makijaż brwi to także cudowna recepta na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię, lub, co gorsze, całkowicie zniknęły. Lata nieumiejętnej depilacji pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafią na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się także coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym mniej wyraźna jest linia brwi, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Tak więc także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż brwi będzie potrafił odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.
Dobrze wykonany permanentny rysunek brwi nada im naturalny, a zarazem perfekcyjny wygląd.

Jak rozpoznać dobrą linergistkę (panią wykonującą makijaż permanentny)?
Przede wszystkim profesjonalna linergistka posiada doświadczenie, jest w stanie zademonstrować zdjęcia swoich prac i certyfikaty ze szkoleń. Potrafi doradzić odpowiedni dla ciebie kolor barwnika do koloryzacji brwi, a nie wykonuje „hurtowo” makijażu tylko jednym kolorem. Uważnie słucha twojego zdania co do nowego kształtu i koloru brwi, ale jednocześnie ma swoje, poparte profesjonalizmem zdanie na ten temat i potrafi ci dobrze poradzić. Pracuje na dobrych kosmetykach i sprzęcie. Aby znaleźć dobrą linergistkę lub salon, który wykonuje zabieg permanentnego makijażu brwi najlepiej zasięgnąć rad i posłuchać opinii osób, które już w danym miejscu wykonały zabieg. Jak to zrobić? Możliwości jest wiele, a najłatwiejsza to oczywiście wielka skarbnica internetu.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg permanentnego makijażu brwi nie powinien boleć. Rysunek brwi można wykonać na dwa sposoby – wypełnić kolorem pożądaną linię brwi, lub narysować delikatne kreseczki imitujące naturalne włoski, który to sposób jest bardziej naturalny dla kobiet o jasnej karnacji i jasnych włosach.
Po wykonaniu zabiegu należy odczekać, aż brwi się zagoją, a tym samym „skorupka” z barwnika, która utworzy się na brwiach odpadnie.
Podczas gojenia brwi należy smarować specjalnymi maściami. Po paru tygodniach zabieg należy powtórzyć – udać się na tak zwane „uzupełnienie”, które zagwarantuje trwalszy rysunek brwi i uzupełni ewentualne niedoskonałości w rysunku.

Trwałość
Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 3-5 lat, z każdym rokiem blednie o około 10%, a jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/02.10.2016 14:06
Jeśli o Wrocław chodzi to rzeczywiście dobre jest Perfect Glamour. Mama robiła sobie tam kreskę i super się trzyma (kreska, choć mama też :D).
/12.11.2014 14:27
Moja znajoma miała bardzo cienkie brwi, zdecydowała się na taki zabieg w Biotekpolska i jest z niego bardzo zadowolona. Dzięki temu jej brwi nie wyglądają sztucznie i widać, że w ogóle je ma :)
/18.08.2012 14:30
nie podoba mi sie
POKAŻ KOMENTARZE (2)