Pepitka na paznokciach - jak ją namalować fot. Kolaż Polki.pl, fot. Essie (manicure), Asos (modelka), Konad (płytka)

Pepitka na paznokciach - jak ją namalować

Pepitka na paznokciach to pomysł na oryginalny jesienny manicure. Zobacz, jak ją namalować!
Katarzyna Pielech-Łakoma / 22.10.2014 09:28
Pepitka na paznokciach - jak ją namalować fot. Kolaż Polki.pl, fot. Essie (manicure), Asos (modelka), Konad (płytka)

Ten ponadczasowy wzór zwany także „kurzą stopką” lub „psim zębem” powraca w jesienno-zimowych stylizacjach. Rozpowszechniony przez słynną Coco Chanel, nieodzownie łączy  się z kobiecością, szykiem i luksusem.  Poza eleganckimi garsonkami i płaszczami, pepitkę w tym sezonie można zobaczyć na szalach, rękawiczkach, opaskach,  a także… paznokciach!

Jak wykonać pepitkę na paznokciach?

Namalowanie pepitki wymaga wprawnej ręki. Zazwyczaj zaczyna się od pomalowania paznokci na czarno, a potem zrobieniu białej kratki (pomocne są tu cienkie paski taśmy klejącej). Domalowanie precyzyjnych „zębów pepitki” nie jest łatwe (szczególnie na prawej ręce u praworęcznych i odwrotnie), dlatego najwygodniej posłużyć się stemplami do paznokci.

Zestaw do nanoszenia rysunków na paznokcie składa się zazwyczaj z płytki z wygrawerowanymi wzorkami, stempla i ściągacza. Wystarczy pomalować lakierem wzór na płytce, następnie ściągnąć jego nadmiar ściągaczem, precyzyjne nanieść wzór na stempelek przykładając go do płytki, a następnie nanieść  nim wzór na paznokcie. I gotowe! Całość warto pokryć bezbarwnym lakierem typu top coat, by manicure był trwalszy.

Jaka pepitka jest najmodniejsza?

Pepitka nadal modna jest w klasycznym biało-czarnym wydaniu, ale świetnie wygląda także w pastelach (np. w połączeniu pudrowego różu z fioletem), a także w barwach ziemi (połączenie beżu i brązu). Na zdjęciu powyżej manicure wykonano lakierami Essie w odcieniach Take It Outside (beż) i Partner In Crime (brąz). Stemple kupicie w drogeriach lub w sklepach internetowych. Najpopularniejsze z firm to:  MoYou, Born Pretty, Essence i Konada.  

Jak wam się podoba taka „elegancja francja” na paznokciach?

Zobacz też: