Peeling kawitacyjny - jak wygląda zabieg, ile kosztuje, jakie przynosi efekty fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Peeling kawitacyjny - jak wygląda zabieg, ile kosztuje, jakie przynosi efekty

Peeling kawitacyjny to sposób na szybką poprawę wyglądu cery. Jest bezbolesny i można go wykonywać przez cały rok. Jakich jeszcze efektów możesz się spodziewać po tym zabiegu? Sprawdź!
Aleksandra Jaworska / 19.06.2018 10:58
Peeling kawitacyjny - jak wygląda zabieg, ile kosztuje, jakie przynosi efekty fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Peeling kawitacyjny to metoda bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku pacjentek, które chcą pozbyć się problemu rozszerzonych porów, ale także odświeża skórę, usuwa bakterie i grzyby znajdujące się na skórze, a nawet wygładza małe zmarszczki.

Peelingi do twarzy - który kupić i jak używać

Peeling kawitacyjny - efekty

- Zabieg wykonywany jest na wilgotnej skórze przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe - mówi dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, klinika Estetica Nova. Jak to działa?

  • Na skórze, która jest zwilżona wodą, podczas przesuwania aparatu powstaje zjawisko kawitacji, fale które rozchodzą się po zapadnięciu się pęcherzyków rozbijają martwe komórki warstwy rogowej bez uszkodzenia głębszych warstw skóry.
  • Fala ultradźwiękowa zmienia wodę w parę wodną, która odparowuje wraz ze zrogowaciałym naskórkiem (dzieje się tak na skutek zmiany ciśnień cieczy). Najpierw powstają pęcherzyki zawierające parę wodną – bąbelki, a następnie ulegają implozji.W trakcie peelingu wytwarzane są wibracje, które  poprawiają mikrokrążenie i odżywiają skórę. Skóra pozostaje oczyszczona z zanieczyszczeń, staje się odświeżona i wygładzona.

To podstawowy zabieg, który polecam wykonać  na przełomie sezonów w celu odświeżenia cery, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać go regularnie – raz na miesiąc lub raz na dwa tygodnie w serii albo przed zabiegami w gabinecie. Jest bezbolesny i bezpieczny (można go wykonywać nawet w przypadku cer wrażliwych) nawet latem, ale trzeba pamiętać o odpowiedniej fotoprotekcji, gdyż skóra pozbawiona warstwy ochronnej będzie bardziej podatna na powstawanie przebarwień - mówi dr Ewa Rybicka, z kliniki Estetica Nova.

Peeling kawitacyjny w domu

Peeling kawitacyjny - cena 50 zł w gabinecie. Z kolei najtańsze urządzenie do do peelingu kawitacyjnego kupisz już za ok.150 zł. Aparaty są bezprzewodowe i wygodne w użyciu, ale różnią się parametrami. Droższe modele mają cyfrowe wyświetlacze czy automatyczne odliczanie czasu zabiegu.

  • Przygotuj aparat do kawitacji, wodę (tonik bezalkoholowy, wodę źródlaną, sól fizjologiczną), waciki.
  • Zrób demakijaż lub dokładnie oczyść skórę oraz zdejmij wszystkie metalowe ozdoby (np. kolczyki, aparat na zęby).
  • Nanieś wacikiem wodę na skórę.
  • Przesuwaj aparat po skórze, omijając okolice oczu i ust. Szpatułka aparatu powinna być przechylona pod kątem 45 stopni. Jeżeli woda na twarzy wyschnie, nanieś ją ponownie.
  • Nie zatrzymuj aparatu w jednym miejscu.
  • Na bieżąco usuwaj wacikiem zanieczyszczenia ze szpatułki.
  • Zastosuj krem.

Peeling kawitacyjny- opinie

Uczestniczki forów kosmetycznych chwalą zabieg. Zwłaszcza te, które mają tłustą cerę. Twierdzą, że regularnie wykonywany prowadzi do zmniejszenia się przetłuszczania, dzięki czemu świecenie nie jest tak intensywne, a skóra przybiera zdrowy wygląd. Efekt wygładzonej skóry odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu.

Więcej o pielęgnacji cery z problemami:Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej
Polecamy świetne maseczki oczyszczające!