Peeling gruboziarnisty - czy każdy może oczyszczać nim twarz? Sprawdź!

Gruboziarnisty peeling ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka, wygładza go, odświeża, zmniejsza też widoczność porów. Spróbujesz?
Joanna Futkowska / 19.09.2018 04:42

Nasza skóra odnawia się sama, a ten cykl ten 28 dni i z wiekiem się wydłuża. W tym czasie komórki przemieszczają się z głębszych warstw naskórka do wierzchniej warstwy rogowej, gdzie ulegają złuszczeniu. W ten sposób skóra się odnawia. Gdy z jakiegoś powodu proces odbywa się wolniej, martwe komórki zalegają na skórze, która robi się szara, mniej elastyczna. Pomoże z tym walczyć peeling!

Jak zrobić domowy peeling cukrowy?

Dla kogo jest peeling gruboziarnisty?

To świetne rozwiązanie dla skóry tłustej. Naskórek na niej jest  grubszy, łatwiej więc go złuszczyć. Można nim też oczyszczać cerę mieszaną, ale najlepiej tylko w tych miejscach, gdzie się przetłuszcza. Zawsze jednak trzeba używać go ostrożnie, by trące drobinki nie podrażniły i nie pokaleczyły skóry. Jeśli pojawi się zaczerwienienie i podrażnienie, należy peeling zmienić na łagodniejszy (np. drobnoziarnisty albo enzymatyczny).

Natomiast stosowania peelingu gruboziarnistego nie polecamy przy skórze wrażliwej, która jest delikatna, bo grozi to katastrofą. Nie wolno go też stosować go do cery trądzikowej, bo ścierając wypryski można rozprowadzić bakterie po całej skórze i rozprzestrzenić stan zapalny. Cerę trądzikową należy oczyszczać peelingiem enzymatycznym lub maseczką typu peel-off, przeznaczonymi do takiej cery.

Jak działa peeling gruboziarnisty i jak go stosować?

To rodzaj peelingu mechanicznego, który zawiera drobinki ścierające martwe komórki. Są to drobinki syntetyczne lub pochodzenia naturalnego (sproszkowane pestki brzoskwiń, oliwek, łupiny orzechów, migdałów).

Preparat nakłada się na wilgotną skórę, delikatnie masuje nim twarz i spłukuje. Skórę tłustą warto oczyszczać peelingiem gruboziarnistym nawet dwa-trzy razy w tygodniu. Jakiego peelingu użyć? Zajrzyj do naszej galerii.

Więcej na temat peelingów
7 sprawdzonych przepisów na domowy peeling. Musisz je wypróbować!
Tego właśnie potrzebuje skóra, by odzyskać blask!