Pędzle do makijażu

Pędzle to jedno z lepszych narzędzi do wykonania makijażu. Można malować się zwykłymi pacynkami dołączonymi do cieni, ale dzięki nim nie jesteśmy wstanie uzyskać każdego efektu. Każdej kobiecie przyda się podstawowy zestaw pędzli (zdjęcie obok). Taki zestaw pędzli może nam służyć latami, przy odpowiedniej ich pielęgnacji.
Pędzle do makijażu

1. Pędzel do pudru.

Największy ze wszystkich. Idealnie nadaje się do nakładania pudru sypkiego czy w kamieniu. Gdy zauważymy różnicę między twarzą a szyją takim pędzlem przy pomocy bronzera szybko i sprawnie możemy zniwelować różnicę delikatnie kładąc bronzer na szyję i dekolt.

2. Pędzel do różu.

Lekko spłaszczony ścięty po skosie. Idealnie dopasowuje się do policzków. Dzięki niemu bardzo prosto nałożysz róż na policzki.

3. Pędzel do podkładu.

Przy nakładaniu podkładu można używać własnych paluszków, gąbki lub specjalnego pędzla. Pędzlem dokładnie rozprowadzisz podkład unikając tym samym efektu maski. Jest bardzo ekonomiczny, bo dzięki niemu zużywasz mniej podkładu a twoja twarz wygląda olśniewająco.

4. Pędzel do cieni.

Płaski pędzel zaokrąglony. Duży na tyle by na powiekę w danym miejscu sprawniej i dokładniej nałożyć cień wykonując kilka prostych ruchów.

5. Płaski pędzel do cieni.

Ścięty po ukosie. Idealnie nadaje się do malowania kresek tuż przy linii rzęs zarówno na dolnej jak i na górnej powiece. Dzięki niemu możemy również ładnie zarysować zewnętrzny kącik oka by uzyskać efekt kocich oczu. Używany również do malowania cieniem brwi. Dzięki niemu dokładnie i szybko poprowadzisz linię.

6. Pędzelek do ust.

Prosty w użyciu bardzo praktyczny. Po obrysowaniu ust konturówka, dzięki pędzelkowi dokładnie wypełnisz szminką usta szczególnie przy ich krawędzi, żeby poza linie nie wyjechać. Praktyczny jest również w sytuacjach gdy nasza ulubiona szminka się kończy, a dany producent zaprzestał produkcji naszego ulubionego koloru. By jej nie wydłubywać, pędzelkiem bardzo łatwo się do niej dostaniesz.

Pielęgnacja pędzelków. By długo nam służyły, raz na jakiś czas należy je przemyć letnią wodą i mydłem oraz pozostawić do wyschnięcia na ręczniku. Można również kupić w sklepie fryzjerskim specjalny płyn dezynfekujący, preparat ten jest bakteriobójczy i grzybobójczy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)