POLECAMY

Jak używać pędzli do makijażu?

Bez pędzli ani rusz, jeśli chcesz zrobić perfekcyjny makijaż. Jak je stosować? Oto ściągawka.
Jak używać pędzli do makijażu? fot. Fotolia
Pędzle do makijażu pozostają nieco w cieniu kosmetyków. A przecież bez nich trudno wykonać staranny makijaż. Sprawdź, czego rzeczywiście potrzebujesz!

Rodzaje pędzli do makijażu

 

 

Pędzel do pudru

Powinien być gruby i przycięty w półokrąg, co pozwoli jednym ruchem oprószyć pudrem dużą część twarzy bez efektu maski. Nadaje się do każdego rodzaju pudru: sypkiego, w kamieniu, kulkach.

 

 

Pędzel do różu

Jest mniejszy od pędzla do pudru i lekko zaokrąglony, co pozwala nałożyć róż wzdłuż kości policzkowych i wycieniować kolor. Można go także stosować do aplikacji pudru brązującego.

 

 

Pędzel do brwi i rzęs

Szczoteczka do brwi jest niezastąpiona, gdy chcesz rozczesać pomalowane brwi i rozetrzeć odrobinę koloru między włoskami. Z kolei grzebykiem rozczesujemy posklejane tuszem rzęsy. 

 

 

Pędzel do cieni

Występują w różnych rozmiarach w zależności od obszaru do malowania. Są wykonane z naturalnego włosia, sprężyste, ale jednocześnie miękkie, by łatwo było nimi aplikować kosmetyki. 

 

 

Pędzel do podkładu

Ten pędzel powinien być płaski i niezbyt gęsty, by nie pochłaniał za dużej ilości podkładu.  Włosia nie zanurzamy w butelce z fluidem, tylko najpierw ogrzewamy kosmetyk w zagłębieniu dłoni.

 

 

Pędzel do szminki

Żadna szminka nie utrzyma się na ustach tak długo, jak ta naniesiona pędzelkiem. Nie powinien być on zbyt miękki, bo wyginając się ułatwi wyjście pomadki poza kontur ust.

 

 

Jak dbać o pędzle do makijażu?

  • Myj pędzle przynajmniej raz w tygodniu. W drogeriach dostępne są płyny do ich czyszczenia, np. Inglot, Artdeco. Możesz też umyć pędzel w szamponie do włosów lub wodzie z mydłem.
  • Umyty pędzel odciśnij w papierowy ręcznik i rozłóż do wyschnięcia w ciepłym miejscu. Nie susz go na kaloryferze ani suszarką, gdyż ciepłe powietrze niszczy tworzywo, z którego jest wykonany.
  • Akcesoriów do makijażu nie pożyczaj siostrze ani koleżance. Każda z nas ma inne problemy skórne, unikniesz więc w ten sposób przenoszenia bakterii.
  • Przybory do makijażu trzymaj w kuferku, kosmetyczce czy toaletce. Ustawianie ich w łazience nie jest dobrym pomysłem, bo trudno wtedy utrzymać je w czystości (jest wilgotno, osiada na nich kurz). 
  • Uwaga! Niektórzy radzą, by do dezynfekcji pędzli użyć spirutusu. Nie jest to dobry pomysł, bo niszczy włosie.

Zobacz także:


Autorka jest dziennikarką "Przyjaciółki".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)