POLECAMY

Paznokcie na jesień

Jeśli myślisz, że koniec lata będzie wielkim smutkiem i żalem po długich dniach i gorących wieczorach, to mamy coś na pocieszenie - jeśli chodzi o manicure, ta jesień będzie wspaniała.

Jeśli myślisz, że koniec lata będzie wielkim smutkiem i żalem po długich dniach i gorących wieczorach, to mamy coś na pocieszenie - jeśli chodzi o manicure, ta jesień będzie wspaniała.

Na pewno zaś wrzesień będzie wymagał nowych zakupów - lakiery do paznokci szykują nam małą rewolucję. Po letnich, kolorowych i intensywnych, chwilami wręcz kiczowatych, teraz pora na emalie cięższego kalibru i powagi. Z mody wychodzi już greige, czyli połączenie szarości z beżem, bo teraz pora na coś wyraźniejszego. Za zachodnimi mediami przedstawiamy cztery topowe trendy na paznokcie jesieni 2010.

Fiolety
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych kolorów w świecie urody wraca znowu w glorii. Tej jesieni będzie niekwestionowanym królem damskich rąk. Macie wątpliwości? Ja też je mam, bo na przybladłych polskich dłoniach fiolet wygląda często trupio, ale znawcy zapewniają, że odcieniami można grać, a te ciemne pasują nawet Słowiankom.

Wybór lakierów:

 • Chanel Nail Polish, odcień Paradoxal
 • YSL Nail Polish, odcień Belle de Nuit
 • Joko, Virtual, odcień Deep Purple


Metaliki
Całkiem jak w salonach samochodowych, połyskliwe drobinki metaliczne przykuwają uwagę i świadczą o kobiecie, która wie, czego chce. Oczywiście, takiego zjawiska nie należy łączyć z zaniedbanymi, zniszczonymi dłońmi, a i nie do każdego stroju mozaika krzykliwych kawałeczków metali pasuje. Generalnie, największym hitem mają być wielokolorowe emalie w stylu lat 80-tych.

Wybór lakierów:

 • Dior Vernis Nail Polish, odcień Black Sequins
 • Sephora, Metallic Nail Polish, odcień Bellydancing
 • Chanel, Nail Colour, odcień Kaleidoscope


Neutralne
Czyli gratka dla tych wszystkich z nas, które lubią wygląd sportowy, niezobowiązujący, nie krzyczący nikomu w oczy i nie wyglądający fatalnie po pierwszym myciu naczyń. Hitem mają być delikatne kremowe odcienie kojarzące się z kruszonymi jesiennymi liśćmi lub pożółkłą barwą retro fotografii.

Wybór lakierów:

 • Sally Hansen Nail Polish, odcień Bittersweet
 • Rimmel Lycra Wear, odcień Pure Sin


Klejnoty
Kamienie szlachetne ze swoimi intensywnymi, sytymi i błyszczącymi barwami zawsze podobały się kobietom na palcach. Jeśli więc pierścionka zaręczynowego jeszcze nie dostałaś albo na takie klejnoty nie ma perspektyw, zapewne ucieszą cię jesienne emalie, prawie jak od jubilera. Dodatkowo YSL, proponuje łączyć barwy w duety, na zasadzie barwnego francuskiego manicure.

Wybór lakierów:

 • Estée Lauder Pure Color Nail Lacquer, odcień Blue Dahlia
 • M.A.C. Jin Soon Nail Trend Collection Nail Polish, odcień Imperial Flower
 • YSL, Nail Polish, odcień Rive Gauche

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Bajecznie wyglądają te paznokcie kolorowe. Jednak zanim zaczniemy malować paznokcie proponuję zadbać o ręce i skórki. Mój ulubiony krem do rąk firmy Nantes dba o nie jednocześnie.
/8 lat temu
Jeżeli chodzi o kolory lakierów to:bezbarwne,CZARNE,BIAŁE,FRANCUSKI MANICURE,zielony,złotyczerwonykremowy.
/8 lat temu
Fiolet jest piękny!