POLECAMY

Patent na piękne rzęsy

Krótkie, cienkie, proste rzęsy? To nie problem. Wystarczy umiejętnie użyć tuszu, by cieszyć się pięknymi rzęsami.
Patent na piękne rzęsy fot. FREE

Wprawdzie nie każda z nas  została obdarzona pięknymi, gęstymi rzęsami, ale to nie powód do zmartwienia. Problem ten rozwiąże odpowiednia mascara.

Mascara pogrubiająca

Mascarą pogrubiającą dodasz objętości cienkim rzęsom, proste podwiniesz podkręcającą, zaś do krótkich włosków wybierz wydłużającą. Podzielono je na te kategorie, biorąc pod uwagę konsystencję i skład tuszu oraz wygląd szczoteczki:
  • Szczoteczka spiralnie ułożona w kształcie stożka, wąskiego na końcówce i poszerzającego się ku nasadzie nadaje efekt lekkich i długich rzęs.
  • Szczoteczki wygięte w kształcie łuku zostały stworzone do podkręcania rzęs, zwłaszcza unoszenia włosków w zewnętrznych kącikach oczu.
  • Gęsta szczotka z dużą ilością nierównomiernie ułożonych włosków aplikuje znaczne ilości tuszu. Z tego powodu daje efekt pogrubionych rzęs i wyraźnego makijażu.
  • Z kolei grzebyk oddzielając rzęsy tworzy makijaż delikatny.

Kolorowy tusz do rzęs

Czarny tusz to klasyka. Warto jednak wypróbować inne kolory, kierując się zasadą: nie malujemy rzęs tuszem w kolorze tęczówek oka. Jeśli masz ochotę na nowy kolor – eksperymentuj. Latem mascara w ciekawym kolorze z powodzeniem może zastąpić cały makijaż.
  • Brązowy i szary tusz efektownie podkreśli kolorystykę niebieskich oczu.
  • Granat, bakłażan i zieleń tusz wydobędzie barwę tęczówki piwnej.
  • Oczy szare zyskają na wyrazistości po użyciu czerni i fioletu.

Podkręć rzęsy

Jeśli natura nie obdarzyła cię zalotnie podwiniętymi rzęsami, zaopatrz się w przyrząd zwany zalotką. Lekko ogrzej ją suszarką do włosów, przyłóż do rzęs w taki sposób, by znalazły się one między jej "szczękami". Przez chwilę zaciskaj zalotkę u nasady rzęs, następnie pośrodku i wreszcie na ich końcu. Pamiętaj! Tusz nakładaj na rzęsy dopiero po ich podkręceniu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (19)
/4 lata temu
refectocil beautylash - potwierdam ;)))))))))
/4 lata temu
zawsze są jakieś domowe mieszanki, ale zazwyczaj powolne i ciężkie w aplikacji - trzeba uważać, by do oka się nie dostały.. itp. szczerze - efekt zazwyczaj jest marny. Moim faworytem w tej dziedzinie jest Refectocil BeautyLash - składniki naturalne (bez hormonów - chyba jedyny na rynku), a efekt... mnie bardziej niż zadowala ;-))
/4 lata temu
Jak się ma słabe rzęsy, to raczej żaden tusz cudów nie zdziała - przerabiałam i droższe, i tańsze :P lepiej wydać kasę albo faktycznie na przedłużanie, ale wtedy trzeba chodzić na uzupełnianie, albo na dobrą odżywkę, np. Realash (ja taką miałam i polecam, bo naprawdę ładne rzęsy po niej mam). A tusz przy zdrowych rzęsach to już sprawa drugorzędna, ważne, by się nie obsypywał i nie sklejał.
POKAŻ KOMENTARZE (16)