Paski wybielające - działanie, cena, inne środki wybielające zęby

Paski wybielające, pasta czy nakładki?
Aleksandra Jaworska / 09.01.2018 05:54

O hollywoodzkim uśmiechu marzy prawie każdy z nas. Niestety, uzyskanie śnieżnobiałych zębów bez skazu to spore wyzwanie. Poza profesjonalnym wybielaniem u dentysty jest kilka sposobów na domowe rozjaśnianie: paski wybielające, pasty wybielające i metoda nakładkowa.

Przed przystąpieniem do wybielania zębów zaleca się wizytę u dentysty, który sprawdzi czy w zębach są ubytki, które wymagają leczenia. Z kolei po zakończeniu wybielania należy przez ok. tydzień stosować tzw. białą dietę (unikamy kawy, herbaty, czerwonego wina).  

Wybielanie domowym sposobem jest znacznie tańsze niż w gabinecie, ale nie tak samo skuteczne. Ponadto nie da się wybielić np. plomb, licówek czy koron. Może więc okazać się konieczna ich wymiana, by całe uzębienie miało jednolity kolor.

7 naturalnych sposobów na białe zęby!

Domowe sposoby wybielania zębów:

1. Paski wybielające

  • Mogą rozjaśnić zęby o 2-3 tony.
  • Nasączone są wybielającym żelem.
  • Przyklejamy je 2 razy dziennie na 20 minut do łuków górnych i dolnych (od czwórek do czwórek). Trzeba uważać, by brzeg paska nie zachodził na dziąsła.
  • Nie myjemy zębów ani przed zabiegiem, a ni po nim.
  • Efekt wybielania widać po ok. 2-3 tygodniach.
  • W internecie można kupić paski nawet na jeden zabieg, już za 2,90 zł. Teoretycznie to zaleta, bo można wypróbować, czy paski nas np. nie podrażniają. Jednak nie zalecamy takiego zakupu, gdyż data ważności oznaczona jest zazwyczaj na opakowaniu zbiorczym (kartoniku). Jesteśmy zdani na uczciwość sprzedawcy.
  • Nie powinny ich stosować dzieci poniżej 16. roku życia , kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

2. Nakładki wybielające

Należy je rozgrzać w gorącej wodzie, wypełnić wybielającym żelem i 2 razy dziennie zakładać na zęby żuchwy i szczęki. Niestety, nakładki nie są indywidualnie dopasowywane, co czasem może powodować nierównomierne rozjaśnienie zębów, a nawet podrażnienie dziąseł.

3. Pasty wybielające

Zawierają specjalne enzymy, mikrogranulki i substancje ścierne mechanicznie usuwające osad.  Dobrym uzupełnieniem past wybielających są szczoteczki do zębów z gumowymi wypustkami i hamujące gromadzenie się płytki nazębnej płyny do płukania ust.

Mogą rozjaśnić zęby o 1-2 tony. Należy jednak pamiętać, że nie są to preparaty do codziennej pielęgnacji. Najczęściej mają duży współczynnik ścieralności, który sprawia, że zwiększa się podatność zębów na przebarwienia. Należy je stosować na zmianę ze zwykłymi pastami, jednak nie częściej niż 3 razy w tygodniu.

Polecamy!

7 świetnych kosmetyków rozświetlających
Węgiel, soda, cytryna – domowe wybielanie zębów