Palety do brwi

Wyraźnie podkreślone brwi są teraz supermodne. Jeśli nie masz wprawy w stosowaniu klasycznych kredek, sięgnij po specjalne cienie do brwi.

/ 15.01.2008 12:39 POWRÓT DO ARTYKUŁU

Potrójne cienie do brwi (Sephora, 32 zł)
Informacja producenta:
Zestaw do zagęszczania brwi wzbogacony o wosk utrwalający ich kształt. Dostępny jest w dwóch gamach kolorystycznych – ciepłej i chłodnej.
Dorota: Porządny kosmetyk za przystępną cenę. Przy ciemnych brwiach jasny odcień jest niemal niewidoczny, doskonale za to sprawdza się u jasnych blondynek. Wosk świetny. Pozwala ułożyć włoski (zachowały kształt przez cały dzień), ładnie je nabłyszcza (nie sklejając ich). Jedynie pędzelek mógłby być trochę bardziej miękki, bo "skrobie" cienie, utrudnia ich aplikację i roztarcie.

Jak nakładać cienie do brwi?
Najlepiej ukośnie ściętym pędzelkiem (aplikator zwykle jest dołączony do zestawu). Cieniem nie malujesz na skórze cienkich kreseczek imitujących prawdziwe włoski – tak jak kredką do brwi. Po prostu przeciągasz pędzelkiem po całych brwiach (najlepiej małymi ruchami ku górze) – cień pokryje zarówno włoski, jak i fragmenty skóry spod nich widoczne. Możesz też wykorzystać go, aby domalować brwi. Zrób to jednak bardzo delikatnie. Przesadziłaś? Wytrzyj nadmiar patyczkiem higienicznym.
Cieni do brwi używa się podobnie jak tych do powiek. Pokrywają nie tylko same włoski, ale również skórę pomiędzy nimi, co powoduje, że brwi wydają się gęstsze. Łatwiej je stosować, łatwiej też korygować ewentualne wpadki. Czasami dołączony jest do nich bezbarwny wosk, którym na koniec możesz utrwalić kształt nadany brwiom i ładnie je nabłyszczyć. Cienie są najlepsze, gdy masz cienkie, delikatne brwi (kredka mogłaby je osłabiać i wycierać). Paletki zwykle zawierają dwa odcienie brązu – jasny i ciemny. Wybierz ten, który jest najbardziej zbliżony do twojego naturalnego koloru brwi (możesz też je ze sobą mieszać).