POLECAMY

Opadająca powieka a makijaż

Proszę o pomoc. Moja jedna powieka delikatnie opada. Nawet jak zrobię makijaż widać. Co z tym zrobić? Może są jakieś triki?
Opadająca powieka a makijaż

Opadającą powiekę można szybko skorygować makijażowym trikiem, polegającym po prostu na „narysowaniu” załamania powieki, tam gdzie powinno się ono znajdować, ale zamiast niego jest zgromadzona skóra górnej powieki. Do tego triku będziesz potrzebować pędzelka do makijażu (aplikator będzie mało precyzyjny i łatwo można zrobić nim plamę) oraz cienia do powiek, ciemniejszego niż kolor skóry.

Zobacz także: Kształt oczu a makijaż

Zasada jest prosta: ciemny kolor schowa pomalowaną część twarzy, a w tym wypadku powieki, tworząc wrażenie załamania.

Stań przed lustrem i porównaj obie powieki. Nie zamykaj oka, tylko patrząc na wprost nanieś cieniutką warstwę cienia tuż nad ruchomą częścią powieki, w miejscu gdzie powinna się załamywać. Dodawaj cień cieniutkimi warstewkami aż osiągniesz pożądany efekt. Początkowo możesz mieć pewne trudności z ilością nanoszonego cienia i roztarciem granic, ale z czasem dojdziesz do wprawy. Stosując ten trik przy codziennym makijażu wybierz cień w dość naturalnym kolorze, ale ciemniejszym niż kolor skóry, mogą to być beże lun brązy. Wykonując makijaż wieczorowy bez obaw możesz wybrać bardziej zdecydowane kolory.

Zobacz także: Jak powiększyć oczy makijażem lub zmienić ich kształt?

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
ciekawy
/7 lat temu
No i nie pokazał jak!