POLECAMY

Odmładzanie u kosmetyczki

Botoks, wypełniacze i zabiegi chirurgiczne to jedne z najskuteczniejszych metod odmładzających. Jednak wiążą się z ingerencją igły lub skalpela. Dlatego do łask wracają metody bezinwazyjne, które zmniejszają widoczność zmarszczek i wygładzają skórę.
Odmładzanie u kosmetyczki fot. FREE
Nieinwazyjne sposoby na pozbycie się zmarszczek i poprawę kondycji skóry znów są w centrum zainteresowania hollywoodzkich gwiazd. Dlaczego? Bo reżyserzy i widownia mają już dość sztucznych, pozbawionych mimiki twarzy. Teraz gwiazdy mają sprawiać wrażenie naturalnie młodych i pięknych, a sposób na „wieczną urodę” ma pozostać niezauważalny (nawet dla czujnego oka kamery o wysokiej rozdzielczości). To całkowita zmiana trendów: zamiast jednego radykalnego zabiegu, lepiej wykonać kilka, ale zdecydowanie mniej inwazyjnych. Wymarzony rezultat będzie pojawiał się stopniowo, dzięki czemu nie zmieni wyrazu twarzy i sprawi wrażenie całkowicie naturalnego. Nowoczesne zabiegi wykorzystują fale elektryczne i radiowe, energię lasera oraz najnowsze techniki masażu.

Mezoterapia bezigłowa
Seria zabiegów usprawnia funkcjonowanie skóry. W zależności od podanych substancji czynnych można uzyskać wyraźny efekt odmłodzenia, zlikwidować przebarwienia czy zredukować zmarszczki. Warunek: odpowiednia pielęgnacja w domu i zabiegi minimum dwa razy w tygodniu.
Jak działa: Opracowano różne rodzaje mezoterapii bezigłowej (np. TMT system czy NNM). We wszystkich wykorzystuje się prądy o różnej częstotliwości. Podczas ich przepływu w skórze tworzą się specjalne kanaliki, przez które przenikają składniki aktywne. Wtłaczane w ten sposób substancje czynne poprawiają m.in. mikrokrążenie w skórze i wspomagają odprowadzanie limfy.
Warto wiedzieć: Zabieg jest zupełnie bezbolesny i komfortowy. Możesz czuć jedynie delikatne mrowienie. Od razu po zakończonym zabiegu możesz wrócić do codziennych zajęć.
Czas: Zabieg trwa do 1,5 godziny
Cena: 1 zabieg na twarz, szyję, dekolt – 300 zł
Gdzie: AHMA Miejska Farma Piękności
www.mfp24.pl

Matrix RF
Odmładza, zmniejsza widoczność zmarszczek, blizn, przebarwień, wyraźnie poprawia napięcie skóry, dając efekt liftingu.
Jak działa: To jedyne urządzenie do zabiegów frakcyjnych (punktowo uszkadzających skórę), bazujące na prądzie bipolarnym o częstotliwości fal radiowych (RF). Dzięki specjalnej matrycy może doprowadzić do fragmentarycznego odparowania skóry (ablacji) lub jej przegrzania (koagulacji) – skutkiem jest zainicjowanie procesu wymiany naskórka (procesów gojenia) oraz poprawa napięcia skóry (namnażanie włókien kolagenowych). Metoda daje maksimum ciepła bez uszkodzenia naskórka, co przekłada się na optymalną stymulację skóry.
Warto wiedzieć: Zabieg poprzedza konsultacja – konieczna do określenia wskazań i ustalenia najlepszych parametrów. Po zakończeniu zabiegu w miejscach, gdzie przykładane były elektrody, pojawią się strupki (ciemne kropki). Makijaż będziesz mogła nałożyć po 12 godzinach od zabiegu.
Czas: Twarz ok. 30 minut, seria to 3 zabiegi wykonywane co 4 tyg.
Cena: Od 2000 zł
Gdzie: Kształtosfera, Warszawa, Wrocław, www.ksztaltosfera.pl


Radiage
Dzięki niemu skóra twarzy i szyi może stać się bardziej napięta i wygładzona – i to bez użycia skalpela. Zabieg może być stosowany przy tzw. obwisłym podbródku w celu poprawy owalu twarzy.
Jak działa: Urządzenie wykorzystuje energię fal radiowych do podgrzewania głębokich warstw skóry (dokładnie tam, gdzie znajduje się kolagen). Podwyższona temperatura powoduje przebudowę nieprawidłowo zbudowanego kolagenu i stymuluje fibroblasty do produkcji nowych białek. Efektem jest odmłodzenie skóry, które utrzymuje się do trzech lat!
Warto wiedzieć: Zabieg jest bezpieczny i nie stwarza żadnego dyskomfortu. Po jego zakończeniu możesz powrócić do codziennych zajęć. Miejscowe niewielkie zaczerwienienie widoczne jest zwykle przez niecałą godzinę. Z biegiem czasu, gdy efekty będą znikać, dobrze jest zabieg powtórzyć.
Czas: Około 30 minut
Cena: Od 500 zł
Gdzie: La Perla, Warszawa www.la-perla.pl

System Futura Pro
Pobudza mięśnie twarzy do pracy, zwiększa ukrwienie tkanek, zapobiega wiotczeniu skóry i tworzeniu się zmarszczek. Wygładza skórę oraz poprawia jej napięcie, dając efekt liftingu.
Jak działa: Mikroprądy, czyli impulsy o małej częstotliwości, powodują skurcze mięśni i wspomagają odżywienie tkanek. Oddziałują na krążenie krwi, poprawiają aktywność fibroblastów (odpowiedzialnych za powstawanie kolagenu) i usuwają zastoje limfy. W efekcie zmniejszają się worki pod oczami, poprawia się owal twarzy. Dla wzmocnienia rezultatu podczas zabiegu wykorzystuje się też ultradźwięki, które umożliwiają wprowadzanie w skórę substancji czynnych.
Warto wiedzieć: Przepływ mikroprądów będziesz odczuwała jako delikatny masaż, natomiast impulsy spowodują wyraźne, mniej przyjemne skurcze. Poprawę napięcia skóry i większą jej świetlistość zauważysz już po zabiegu. Jednak, aby owal twarzy wyraźnie się poprawił, konieczne jest wykonanie serii 5–10 zabiegów.
Czas: 1 godzina
Cena: Od 140 zł
Gdzie: Lista gabinetów na www. ultraslim.pl

Zaffiro termolifting
Wyraźnie zmniejsza zmarszczki i poprawia napięcie skóry.
Jak działa: Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR i rozgrzewa skórę właściwą (włókna kolagenu i elastyny) do 65°C. Skóra staje się ściągnięta, napięta i bardziej elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Pierwsze efekty zauważalne są od razu, ale ostateczne rezultaty osiągane są po kilku miesiącach.
Warto wiedzieć: Przed zabiegiem zalecana jest aplikacja na skórę witamin A,C i E. Po oczyszczeniu skóry i nałożeniu żelu chłodzącego kosmetyczka przesuwa głowicę emitującą IR – możesz odczuwać delikatne ciepło. Na koniec masaż głowicą chłodzącą. Dla optymalnego efektu warto wykonać serię około trzech zabiegów (jeden zabieg w miesiącu), a następnie korzystać z zabiegów przypominających raz na pół roku.
Czas: Około 1,5 godziny
Cena: Od 250 zł
Gdzie: SklinClinic, Warszawa www.skinclinic.pl

O inne zabiegi odmładzające zapytaj na www.uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 tygodnie temu
czesto kobiety popleniaja blad, ze po roznych zabiegach, odmladzaniu zaraz nakladaja ciezkie podklady i to o nieciekawym skaldzie.. to strasznie niszczy nasza cere i efekty ida na marne. dlatego ja uzywam juz tylko podkladu mineralnego - promineral i moja cera naprawde nie jest obciazona.