makijaż odmładzający, ABC makijażu, sztuczki makijażystów fot. FREE

Odmładzający makijaż

Źle zrobiony makijaż może dodać nam kilku lat. Warto poznać zasady, dzięki którym unikniesz błędów i będziesz wyglądać młodziej!
/ 21.08.2013 09:04
makijaż odmładzający, ABC makijażu, sztuczki makijażystów fot. FREE

1. Baza pod makijaż

Nie tylko przedłuża jego trwałość, ale zapewnia bardziej matowy efekt i wygładzenie zmarszczek bez efektu maski. Jeżeli ma działanie rozświetlające, nie nakładaj jej pod oczy – drobinki mogą podkreślać drobne linie i zmarszczki.

2. Podkład i puder

Mają dawać lekki, świeży i jasny efekt. Omijaj szerokim łukiem pudry brązujące i kryjące kompakty. Nic tak nie odejmuje optycznie lat, jak odrobina kontrolowanego połysku. Zamień matujący podkład na rozświetlający i nawilżający, a potem nie zapomnij o bibułkach matujących i odrobinie pudru na nosie.

3. Róż

Najlepiej w kremie, nakładaj palcami lub pędzlem do podkładu. Niezależnie od jego konsystencji wybieraj świeże odcienie różu lub delikatne morele.

4. Oczy

Maluj tak, aby podkreślić ich kształt i kolor tęczówek. Zamiana nudnego brązu lub dramatycznej czerni na ciemny granat lub szarość sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazistości bez efektu przerysowania.

5. Usta

Podkreślaj kolorami, które są dla nich naturalne (róże, czerwienie, delikatne odcienie koralu). Zapomnij o brązach i fioletach, które postarzają i wyglądają dramatycznie, oraz o perłowym różu, zarezerwowanym dla Barbie. Jeśli, tak jak Grażyna Torbicka, lubisz szminki w jasnych, delikatnych kolorach, wybieraj te o umiarkowanym połysku i trochę mocnej podkreślaj oczy.
Tagi: makijaż