POLECAMY

Oczyszczanie cery wrażliwej

Skóra wrażliwa, z tendencją do przesuszania, ma obniżoną tolerancję na wybrane kosmetyki. Dowiedz się jak ją oczyścić, żeby nie podrażnić
Oczyszczanie cery wrażliwej fot. Panthermedia
Osoby, które mają cerę wrażliwą na każdym etapie oczyszczania powinny używać produktów nawilżających i jednocześnie natłuszczających. Takich, które chronią i odbudowują płaszcz biolipidowy skóry, zapewniajcy jej prawidłowe funkcjonowanie.

Tradycyjne mydła i środki myjące zawierają detergenty, zmieniają pH skóry i przesuszają ją. Wpływają też na utratę NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego w naskórku. Dlatego nie są one odpowiednie do oczyszczania wrażliwej skóry.

Najlepsze jest używanie delikatnych preparatów myjących, które nie uszkadzają płaszcza biolipidowego skóry, chronią przed nadmierną przeznaskórkową utratą wody oraz hamują wnikanie niektórych substancji drażniących (również alergenów). Są dostępne w aptece.

W codziennej pielęgnacji ważne jest też to, aby nie myć twarzy przesadnie często – wystarczy oczyszczać ją dwa razy dziennie. Po umyciu nie pocieraj skóry mocno ręcznikiem, tylko delikatnie ją osusz.

Radziłą: dr n. med. Grażyna Kamińska-Winciorek, specjalista dermatolog-wenerolog
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
Polecam odwiedzić naprawde dobry salon np. medycyny estetycznej w którym mozna wykonac taki zabieg. I to jest moim zdaniem jest najlepsze rozwiązanie i warto teraz przed wiosną odpowiednio zadbać o swoją twarz.
/6 lat temu
Zawsze warto w takiej sytuacji uzyć kosmetyków odpowiednich dla naszej cery. Ja mogę polecić witaminowe mleczko do demakijażu z ekstraktem z zielonaj herbaty Nantes, które swoją drogą odkryłam u mojej kosmetyczki. Ale rzeczywiście rewelacyjnie oczyszcza skóre i pozwala jej oddychac po takim całodziennym przykryciu fluidmi i pudrami ;)
/6 lat temu
Ja uzywam toniku i mleczka, najdelikatniej mi oczyszcza, lubie serie hypoalergiczną Flosleka
POKAŻ KOMENTARZE (1)