POLECAMY

Obrzęki pod oczami

Opuchnięcia powstają z powodu stresu oraz zmęczenia, a także pod wpływem niewłaściwej diety. Na szczęście można z nimi walczyć!
Obrzęki pod oczami fot. FREE

1. Stosuj kremy wzmacniające
Wybieraj kosmetyki poprawiające krążenie, np. z wyciągiem z arniki (np. Flos-Lek, 7 zł), miłorzębu japońskiego, kasztanowca, skrzypu polnego, kofeiną, witaminami K i C. Preparaty te warto trzymać w lodówce – zimno dodatkowo zmniejsza opuchliznę.


2. Wypróbuj masaż
Rozprowadzaj krem, łagodnie masując powieki. Górne uciskaj opuszkami palców w kierunku od nasady nosa ku skroniom. Dolne od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Taki zabieg odblokowuje naczynka limfatyczne i pomaga usunąć nadmiar wody oraz toksyny. Z podobnego masażu możesz skorzystać u kosmetyczki (cena: 30–60 zł).


3. Sięgnij po zioła
Równie skuteczne jak kremy są kompresy ziołowe np. ze świetlika lekarskiego. Gotowe do zaparzenia zioła można kupić w aptece. Saszetki zalej wrzątkiem, po kilku minutach przełóż do zimnej wody. Chłodne i lekko odciśnięte połóż na powieki na kwadrans. Skuteczne są też kompresy z czarnej herbaty – przygotowuje się je tak samo jak ziołowe.


4. Kup korektor
Obrzęki możesz zamaskować rozświetlającym korektorem. Po nałożeniu wklep go palcem.


Czego unikać:

- ciężkich kremów,
które zatrzymują wodę w skórze. Wybieraj raczej żele oraz leciutkie emulsje,
– nadmiaru soli i ostrych przypraw w potrawach oraz alkoholu (zatrzymują wodę),
– spania w dusznych, niewywietrzonych pomieszczeniach.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)