POLECAMY

Nowy trend w makijażu - strobing krok po kroku

Makijaż wykonywany kilkoma kosmetykami i cieniowanie przy ich pomocy twarzy odchodzi do lamusa. Nadszedł czas na strobing, czyli rozświetlanie twarzy. Taki makijaż wykonasz wyłącznie przy pomocy rozświetlaczy. Podpowiadamy, jak krok po kroku powinien wyglądać najmodniejszy w tym sezonie makijaż.

Fot.: materiały prasowe

Strobing to prawdziwy hit makijażowy! Fascynują się już nim miliony kobiet na całym świecie.  Jest to prosta metoda na perfekcyjny makijaż w kilka minut mająca na celu tylko jedno: ROZŚWIETLENIE! Strobing wywodzi  się z fotografii i oznacza wykonanie zdjęcia z pomocą lampy błyskowej. W makijażu natomiast wzorowanym na strobingu pożądany efekt to taki, w którym rozświetleniu ulegają te elementy na twarzy, które w naturalny sposób rozświetla lampa błyskowa – tłumaczy Agata Sawicka, wizażystka marki INGRID. 

Polecamy: Co zrobić, żeby rzęsy były długie i gęste?

Strobing krok po kroku

1. Na początek przygotuj odpowiednio twarz wykonując dokładny demakijaż, nałóż krem nawilżający, a następnie ulubiony podkład rozświetlający.

Fot.: Podkłady rozświetlające: Ingrid, L'Oreal, Lirene, AA (materiały prasowe).

2. Krok drugi wykonaj za pomocą pudru rozświetlającego aplikując go na te miejsca na twarzy, które na zdjęciu zrobionym z lampą błyskową są rozjaśnione. U każdego mogą znajdować się w innych puntach na twarzy. Z reguły jest to pod oczami bliżej skroni, na grzbiecie nosa, pod i nad brwiami, zagłębienie nad górną wargą zwane „łukiem kupidyna” i miejsce nad kośćmi policzkowymi. 

Pamiętaj o tym, by rozblendować granice dużym pędzlem w celu uzyskania naturalnego look’u. 

3. Dla rozjaśnienia spojrzenia przy tak wykonanym strobingu idealny będzie nałożony wcześniej pod oczy korektor rozświetlający.

4. Dopełnieniem całości staną się połyskujące powieki spowite aksamitnymi, lekko błyszczącym cieniem w jasnym, rozświetlającym kolorze.

5. – Usta muśnij błyszczykiem z odbijającymi światło drobinkami – radzi Agata Sawicka, wizażystka marki INGRID. 

Polecamy: Jak wykonać makijaż graficzny?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Ogólnie strobing wygląda bardziej naturalnie od zwykłego makijażu wykonanego podkładem, pudrem itd. Ale nie można przesadzić z rozświetlaczem! To musi być muśnięcie