POLECAMY

No make up czyli makijaż na każdą okazję

Makijaż, którego nie widać. Delikatny i na każdą okazję. Piszemy jak go zrobić.
 No make up czyli makijaż na każdą okazję fot. Fotolia
Wiosną królowały neonowe powieki. Jesienią będzie przydymione oko, gruba kreska i czerwone usta. Trendy to nie obowiązek i nie trzeba ich ściśle przestrzegać. W pogoni za trendami wybroni się makijaż naturalny nude make-up czyli inaczej make-up no make-up. Pasuje do wszystkiego i niemal na każdą okazję, jest zawsze modny. Lekko podkreślone naturalnymi odcieniami oczy i usta. Policzki muśnięte różem bez żadnej przesady, lekko i delikatnie. Mimo pozorów, umalowanie się w ten sposób to nie lada sztuka.

Cera


Podstawą naturalnego makijażu jest uzyskanie efektu pięknej, nieskazitelnej cery. W tym celu nałóż bazę, do zadań której należy kontrolowanie połysku lub użyj korektora punktowego na przebarwienia i zaczerwienienia. Z cieniami pod oczami poradzi sobie korektor rozświetlający. Odpowiednio dobrany podkład jest podstawą sukcesu. Kolor testuj na linii żuchwy, nigdy nie na ręku, a efekt oglądaj przy świetle dziennym. Dzięki odrobinie pudru makijaż będzie trwały a cera pozostanie naturalnie matowa.

Oczy


Naturalne barwy, a przede wszystkim umiar, miękkie przejścia kolorów. Dodatkowo warto używać kosmetyków naturalnych bez perłowego blasku. Dodają lat! Zacieraj granicę między kolorami. Rzęsy podkreślamy tuszem w kolorze najbardziej zbliżonym do oprawy oczu. Nie zapominaj o brwiach, które dodają twarzy charakteru. Jeśli są zbyt jasne można je podkreślić kredką lub niewielką ilością cienia do powiek. 

Usta


Powinny być miękkie i odżywione. Postaw raczej na balsam do ust.

Policzki


Niedocenionym składnikiem makijażu jest róż. Odrobina różu naniesiona na szczyty kości policzkowych ożywi i odświeży cerę. Sięgnij po odcienie różowe czy brzoskwiniowe, dopasowane do naturalnego koloru skóry.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)