Niedoskonałości ust

Prawie żadna z nas nie ma ust idealnych. Ale są sposoby pozwalające uzyskać efekt perfekcyjnej symetrii i zmysłowości.
/ 16.03.2006 16:57
 
Proponujemy zabawę, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak korygować usta, ale i odkryjesz cechy swojej osobowości, kształt warg bowiem zdradza charakter. Co robić?
1. Pomaluj wargi szminką w intensywnym kolorze,
a potem odciśnij je delikatnie na białym papierze.
2. Porównaj ten ślad z rysunkami zamieszczonymi na sąsiedniej stronie. Do którego z nich jest najbardziej podobny?
3. Przeczytaj swoją charakterystykę, a następnie zabaw się w wizażystkę i spróbuj pomalować usta zgodnie z naszymi wskazówkami. Przekonasz się, że nawet niewielka korekcja ich kształtu, zmiana koloru czy zwiększenie połysku dodadzą im łagodności, miękkości, kobiecego powabu.

Czym je malować
Pełne, wypukłe, lśniące usta mają najwięcej powabu. Ten efekt zapewniają:
- błyszczyki – mogą być bezbarwne lub kolorowe. Nakładaj je bezpośrednio na usta lub na pomadkę, by wzmocnić połysk;
- pomadki nabłyszczające – są trwałe jak klasyczne, a połyskują tak silnie
jak błyszczyki. Wystarczy pomalować usta dwiema warstwami tego kosmetyku.

 
Sprzymierzeńcy zmysłowości
Wybraliśmy pomadki i błyszczyki, które naszym zdaniem najlepiej powiększają usta i dodają im wypukłości.
1. Full Volume – Rimmel (19,90 zł). Szminka wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu w skórze, przez co powiększa wargi.
2. Glam Shine – L’Oréal (33 zł). Nawilżająca szminka z błyszcząco-migoczącym efektem. Optycznie powiększa wargi.
3. Rozświetlająca – Mincer (6,20 zł). Jej składniki odżywcze i lśniące cząsteczki dodają ustom zmysłowego blasku.
4. Błyszczyk Mon Ami (10,80 zł). Zawiera dwa odcienie jednego koloru, dzięki czemu możesz uzyskać różne makijaże ust.
5. Błyszczyk Water Shine Gloss – Maybelline (14,90 zł). Sprawia, że usta wydają się wilgotne.
6. Błyszczyk Lip Gloss – Verona (6 zł). Transparentny, z lśniącymi drobinkami.

 
Romantyczna i subtelna
Marzycielskie usposobienie każe jej żyć bardziej wyobrażeniami niż rzeczywistością. Niełatwo jej forsować swoje racje, bo nie jest typem wojownika. Dlatego zdarza się, że inni jej nie doceniają.
- Wargi w kształcie serduszka sugerują naiwność.
Obrysuj konturówką kąciki, przedłużając je i unosząc ku górze – twarz będzie weselsza. Wypełnij kontur rozświetlającą pomadką, np. Mincer.

 
Dominująca i silna
Wie dokładnie, czego chce. Zalicza się do kobiet pewnych siebie i bardzo samodzielnych. W grupie często przejmuje przywództwo. Nic nie czyni jej bardziej nieszczęśliwą niż odgrywanie pomniejszych ról. Często wydaje się wyniosła.
- Usta powinny nabrać miękkiego wyrazu.
Ten efekt osiągniesz, jeśli pogrubisz dolną wargę – rysując kontur nieco poniżej jej naturalnej linii. Potem pomaluj usta pomadką, która doda im pełni, np. Full Volume – Rimmel. Środek dolnej wargi lekko muśnij błyszczykiem.

 
Tajemnicza i zagadkowa
Lubi snuć niezwykłe plany. Ma wielkie aspiracje, które często przerastają jej możliwości. Szczególnie pociągają ją rzeczy ekscentryczne. Sprawia wrażenie osoby zagadkowej, trudnej w kontaktach.
- Trzeba dodać ustom ciepła i zmysłowości.
Użyj dwukolorowego błyszczyka, np. Mon Ami. Jaśniejszym odcieniem pociągnij górną wargę – jasne kolory powiększają. Na dolną nałóż intensywniejszy odcień.

 
Rzeczowa realistka
Ma bardzo silne poczucie rzeczywistości. Nie wyłącza swego umysłu nawet wówczas, gdy chodzi o uczucia i osobiste związki. Dlatego czasami jest odbierana przez otoczenie jako osoba nieprzystępna.
- Wąskie, zacięte wargi powinny nabrać kobiecej łagodności. Zamaluj korektorem kąciki i zaznacz je na nowo, nieco bliżej. Skrócisz optycznie za szerokie usta. To dla ciebie wymyślono szminki z pryzmatycznymi pigmentami, które migocą w świetle, np. Glam Shine – L’Oréal.

 
Poszukiwaczka przygód
Jest bardzo spontaniczna, decyzje podejmuje w sposób impulsywny. Chce się zawsze i wszędzie sprawdzać. Przez życie idzie jak burza. Przepełniona energią i chęcią
działania wie, w jaki sposób postawić na swoim.
- Kształt ust sugeruje, że jesteś osobą upartą. Można złagodzić ten wyraz. Aby górna warga wydęła się w uwodzicielskie serduszko, obrysuj konturówką sam jej dzióbek. Efekt pełnych ust uzyskasz za pomocą pomadek i błyszczyków z iskrzącymi drobinkami, np. Maybelline.

Elżbieta Szczurowska