POLECAMY

Naturalny look - Makijaż z wybiegu

Naturalny look jest ciągle na topie, zawsze będzie cieszył się aprobatą stylistów. Tego roku subtelne kolory potrafią zdziałać więcej niż ostry make-up. Oto jak prezentują się propozycje od projektantów.

Naturalny look jest ciągle na topie, zawsze będzie cieszył się aprobatą stylistów. Tego roku subtelne kolory potrafią zdziałać więcej niż ostry make-up. Oto jak prezentują się propozycje od projektantów.

Naturalny makijaż pasuje każdej z nas, gdyż ukrywa niedoskonałości i jedynie subtelnie podkreśla oczy i usta. Podstawą makijażu jest wygląd cery - powinna być jednolita z delikatnie podkreślonymi policzkami. Oto kilka porad jak wykonać makijaż prosto z wybiegu projektantów.

Fendi 2010/2011

Cera, która promienieje zachwycała na pokazach Fendiego. Aby wykonać taki makijaż należy uprzednio przygotować cerę: wykonać peeling i maseczkę. Następnie na skórę nakładamy krem nawilżający. Korektorem tuszujemy niedoskonałości cery i aplikujemy puder w płynie. Cera ma mieć subtelny połysk, dlatego puder w kamieniu nakładamy tylko na strefę T. Ciepłym (np. brzoskwiniowym) różem podkreślamy wyraźnie policzki, nadając im słodkie rumieńce. Brwi rozjaśniamy kredką i przeczesujemy. Na powieki nakładamy jasny cień do powiek - najlepiej biały bądź jasny kremowy. W kącikach możemy użyć dodatkowo białej kredki, a rzęsy zakręcamy zalotką i malujemy brązowym tuszem. Na usta, zależnie od koloru oczu, nakładamy różowy (oczy niebieskie) i wiśniowy (oczy brązowe) błyszczyk.

Anna Sui 2010/2011

Brązowe tonacje stały się bardzo popularne wśród młodych kobiet a pastele natomiast u starszych. Anna Sui zdecydowała się na podkreślenie tego ciekawego trendu i wykorzystała do tego celu jasne odcienie na powiekach i ustach. Aby wykonać taki makijaż należy również zadbać o wygląd cery. Na uprzednio pokremowaną skórę aplikujemy puder w płynie. Korektorem rozjaśniamy kąciki oczu oraz środek nosa. Policzki podkreślamy brzoskwiniowym różem. Brwi zaczesujemy i subtelnie przeciągamy żelem. Na powieki nakładamy jasny brązowy cień, nie zapominając o wewnętrznych kącikach oczu. Tuż przy linii rzęs malujemy brązową kredką kreski, a rzęsy tuszujemy brązowym tuszem. Na koniec usta przeciągamy szminką w odcieniu wiśni - najmodniejszym odcieniem tego sezonu.

Jason Wu 2010/2011

Chłodne spojrzenie i jednolita cera to idealny look na zimowe dni. Na początek nakładamy korektor, by ukryć niedoskonałości. Następnie na cerę aplikujemy puder w płynie i utrwalamy go pudrem sypkim. Brwi podkreślamy jasnym cieniem do powiek i modelujemy żelem. Białą kredką malujemy wnętrze oka, a srebrny cień aplikujemy na całość (aż po łuk brwiowy) górnej powieki. Rzęsy malujemy starannie czarnym tuszem. Na koniec możemy przeciągnąć policzki (ale bardzo subtelnie) różem, usta pozostawiamy naturalne i matowe.

Christian Dior 2010/2011
Jak zwykle jedne z najpiękniejszych propozycji należą do domu mody Dior. Umiejętność dobierania kolorów do pory roku i kobiecych potrzeb jest tam priorytetem. Sami robią swoje szminki, a kolory są dobrane według wielomiesięcznych badań. Tego roku wykreowali kolor wiśni, która podkreśla cerę nadając jej promienny wygląd. Na przygotowaną cerę nakładamy puder w płynie, a korektorem rozjaśniamy strefę T. Brwi podkreślamy jasnym cieniem i przeczesujemy. Na policzki, od środka kości po skronie, nakładamy róż w ciemnej tonacji (z domieszką brązu i czerwieni). Na powieki aplikujemy różowy cień, a tuż nad ruchomą częścią subtelny brąz. Wnętrze oka przeciągamy białą kredką, a samem rzęsy staranie tuszujemy czarnym kolorem. Usta obowiązkowo malujemy wiśniową szminką pozostawiając je matowe.

Givenchy 2010/2011

Ostania propozycja nadaje się na wieczorowe wyjście. Na pokremowaną cerę nakładamy puder rozświetlający. Brwi malujemy jasną kredką, a oczy obrysowujemy różowo-łososiowym cieniem do powiek. Same rzęsy możemy (ale nie musimy) malować brązowym tuszem. Na policzki nakładamy bronzer, a usta malujemy starannie czerwoną szminką i przeciągamy je błyszczykiem.

 A wam jaki makijaż z naturalnego looku podoba się najbardziej?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/8 lat temu
najbardziej podoba mi się drugi makijaż Fendi i pierwszy makijaż Christiana Diora:)
/8 lat temu
jestem na tak
/8 lat temu
śliczne
POKAŻ KOMENTARZE (3)