Naturalne kolory dla twoich ust

Ostatnie trendy w makijażu to przydymione oczy, mocne brwi, mieniące się intensywnymi barwami powieki, powracające do łask eye-linery… A gdzie się podziały usta?
/ 17.05.2008 23:49
Ostatnie trendy w makijażu to przydymione oczy, mocne brwi, mieniące się intensywnymi barwami powieki, powracające do łask eye-linery… A gdzie się podziały usta?

Skupienie uwagi na wspaniałych, zalotnych i czarujących oczach wymusiło na stylistach sięgnięcie po bardziej naturalne, stonowane barwy, jeśli chodzi o resztę twarzy. Pomadki? Owszem, ale w ziemistych, łagodnych kolorach, które sprawiają wrażenie elegancji mimochodem. NibNaturalne kolory dla twoich usty nic prostszego niż przeciągnąć wargi beżową szminką – nie wymaga precyzji jak wielkie czerwienie ani korekcji linii ust. Zaskoczeniem może być jednak efekt – rozmyty, bez wyrazu, gubiący całkowicie nasz piękny uśmiech. Jak tego uniknąć?

Wybieraj formuły błyszczące
Blade, matowe usta to pierwszy krok to wizerunku zmartwychwstałej mumii. Lepiej postawić na kolorowe błyszczyki czy mieniące się drobinkami złota naturalne pomadki w jasnych, pół-transparentnych kolorach. Nie będą one razić przy mocnych oczach, ale też nie pozwolą mu zapomnieć, że tą kobietę trzeba co dzień całować!

Unikaj konturówek
Pod błyszczącymi pomadkami linia kredki wygląda bardzo nienaturalnie. Jeśli jednak nie możesz się obejść bez zaznaczenia kształtu warg, wybieraj starannie odcienie identyczne z naturalną barwą twoich ust i pokrywaj konturówką całą powierzchnię warg. Efekt pełniejszych ust będzie znacznie wiarygodniejszy.

Pamiętaj o realiach

Nigdy nie sięgaj po kolory jaśniejsze niż twoja karnacja – to po prostu wbrew naturze. Lepiej postaw na neutralne róże, karmel czy odcienie złota, zaś całość wykańczaj wysokiego połysku błyszczykiem, aby uczynić usta pełniejszymi.

Agata Chabierska