POLECAMY

Jak nakładać krem? Poznaj 4 sposoby

Chcesz, żeby twój kosmetyk zadziałał w 100 procentach? Aplikuj go w odpowiedni sposób!
Jak nakładać krem? Poznaj 4 sposoby fot. Fotolia

4 sposoby jak nakładać krem do twarzy:

Odżywczy

Niewielkie porcje kosmetyku nałóż na czoło nos i brodę. Następnie opuszkami palców obu dłoni rozsmaruj preparat na środku twarzy i rozprowadź na boki, do granicy włosów i kości żuchwy. Rób to delikatnymi głaszczącymi ruchami, starając się pokryć skórę równomiernie.

Nawilżający

Nałóż na skórę dość grubą warstwę kosmetyku (tyle, żeby stworzył widoczną "maskę"). Zostaw na ok. 5 minut, aby zawarte w nim substancje miały możliwość przeniknięcia w głąb naskórka. Nadmiar preparatu usuń bawełnianym płatkiem lub papierową chusteczką higieniczną.

Z kwasami AHA

Krem złuszczający, z kwasami owocowymi, nakładaj delikatnie wklepując preparat w skórę. Nie masuj i nie wcieraj, bo wtedy nie rozprowadzisz go równą warstwą. Wklepany równomiernie na całej powierzchni twarzy złuszczy komórki martwego naskórka i rozjaśni cerę.

Przeciwzmarszczkowy

Rozprowadź krem równomiernie na całej twarzy. Następnie pochyl głowę i wnętrzami dłoni lekko dociskaj (stempluj) skórę miejsce po miejscu. Wcześniej możesz potrzeć jedną rękę o drugą, aby je rozgrzać – ciepło pomoże substancjom odżywczym wniknąć w skórę.

Przeczytaj więcej: 

Autorka jest redaktorem dwutygodnika Pani domu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)