Najmodniejsze wzory tatuaży gwiazd

Tatuaż - ma on niezwykle bogatą i długą historię. Zobacz kto ma teraz najmodniejszy wzór tatuażu
Elżbieta Mańkowska / 18.02.2014 07:30

Tatuaż to dowolny znak graficzny na ciele powstały w wyniku trwałego wszczepienia za pomocą specjalnej igły barwnika pod skórę.

Ma on niezwykle bogatą i długą historię. Był już znany w zamierzchłej starożytności. Początki tatuażu są ściśle związane z mistycyzmem, prymitywnymi wierzeniami i obrządkami rytualnymi. Na przestrzeni wieków tatuaż uważany był za tabu dozwolone jedynie w subkulturze więziennej oraz światku przestępczym. Najczęściej pojawiającym się motywem posiadania tatuażu jest chęć symbolicznego wyrażenia własnej tożsamości lub zaakcentowania niektórych jej cech, przynależności do określonej subkultury.

Współcześnie coraz częściej zaczyna dominować czysto dekoracyjna forma tatuażu bez żadnego konkretnego znaczenia. Od dawna nie jest atrybutem wyłącznie recydywistów i marynarzy. W ogromnym tempie rośnie liczba jego wielbicieli. Swoje piękne ciała zdobią  kobiety.  Dłonie, nadgarstki, szyja i kark, ramiona, plecy, dekolt, stopy – to właśnie te części ciała zdobią najczęściej symbole, napisy, liczby, sentencje.
 
Dostępnych jest bardzo wiele wzorów tatuaży. Ulegają one sezonowym modom zupełnie jak odzież, akcesoria i fryzury. Tyle, że trudniej je zmienić. Gwiazdy i celebrytki również pokochały tatuaże. Popularne od lat są napisy. Najlepiej w języku obcym: chińskim albo hebrajskim. Ryzykowne jest tatuowanie imienia ukochanego czy też dewizy życiowej w języku ojczystym. Ukochani się zmieniają, poglądy również, zaś motto wytatuowane w języku obcym nie wydaję się tak oczywiście zdezaktualizowane i kiczowate. Jak wynika z doniesień prasowych  Victoria Beckham ma na karku wytatuowany, oczywiście po hebrajsku, cytat z "Pieśni nad pieśniami": Lektura Pisma Świętego jest wśród gwiazd bardzo popularna, bo ten sam fragment wybrała Christina Aguilera. Ciągle modne są urocze zwierzątka. Kilka lat temu hitem był delfin teraz motyle.

Zobacz wzory tatuaży gwiazd!