Najlepszy peeling do twarzy - 13 sprawdzonych produktów

Zobaczcie nasze propozycje!
Karolina Kalinowska / 10.08.2015 08:19

Peeling do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest, aby używać jedynie sprawdzonych i dobranych do indywidualnych potrzeb produktów. Zatem jaki peeling do twarzy wybrać?

Czy warto używać peeling do twarzy?

Oczywiście, że tak! Naskórek, czyli wierzchnia warstwa skóry, cały czas się odnawia. Dlatego tak ważne jest usuwanie jej obumarłej warstwy. Pełny cykl odnowy skóry trwa zazwyczaj ok. 28 dni. Jednak trzeba pamiętać, że im jesteśmy starsze, tym ta odnowa przebiega wolniej - u osób po 30. roku życia może trwać nawet ok. 40 dni.

Jeżeli nie usuwamy naskórka, on cały czas się nawarstwia sprawiając, że twarz staje się szara i matowa a zmarszczki bardziej widoczne. Z taką barierą "ochronną" nie poradzi sobie najlepszy krem do twarzy.

Jak często stosować peeling do twarzy?

To oczywiście zależy od tego, jaką masz skórę! Peeling najlepiej stosować 2 razy w tygodniu, jeżeli masz wyjątkowo wrażliwą, wystarczy 1 raz w tygodniu.
 

 

Gettin’ b.right for #SkincareSunday! We def need a little skincare rehab after the weekend we had 😉 How do you prep your complexion for the week ahead?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Benefit Cosmetics US (@benefitcosmetics)

Więcej kosmetycznych hitów: