POLECAMY

Najlepsze zabiegi odmładzające

Zobacz, w jaki sposób warto zadbać o młody wygląd skóry!
Najlepsze zabiegi odmładzające fot. ONS

Peelingi chemiczne
Bezpieczne dla młodej skóry, stosunkowo niedrogie, bardzo szybko dają widoczne efekty, można je precyzyjnie dopasować (pod względem rodzaju i stężenia kwasu) do rodzaju i potrzeb cery. Profilaktycznie peelingi najlepiej wykonywać raz w roku, cztery razy w miesiącu, dla 30-latek świetny będzie yellow peel (na bazie mieszanki kwasów: retinowego, fitowego, kojowego i azelainowego) – robiony dwa razy w roku.

Mezoterapia
Polega na wstrzykiwaniu do komórek koktajli odżywczych, które poprawiają napięcie i stan skóry. Najpopularniejszym zabiegiem tego typu jest Mesolift – koktajl składników (w tym kwasów hialuronowego i polimlekowego) podaje się w dolną część twarzy, co poprawia jej owal, ujędrnia i zagęszcza skórę. Młodszym kobietom polecamy mezoterapię na bazie składników nawilżających.

Botoks
Dzięki swoim właściwościom preparat blokuje zakończenia nerwowe i usuwa napięcie mięśniowe. Dlatego bruzdy będące wynikiem zbyt wyrazistej mimiki spłycają się. Warto stosować botoks w młodym wieku, bo dzięki temu hamujemy pogłębianie się bruzd.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym
Nowością jest zabieg Hydrobalans z wykorzystaniem preparatu Restylan Vital na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jego efekty utrzymują się dosyć długo, gdyż nie tylko pomaga zatrzymać w skórze wilgoć, ale też stymuluje produkcję kolagenu. Można nim odmłodzić twarz, szyję, dekolt i dłonie. Najlepiej robić trzy zabiegi co 3–4 tygodnie, dwa razy w roku. Polecane osobom w każdym wieku.

Botoks dla dwudziestolatek? - porozmawiaj na forum!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (27)
/rok temu
A może laser frakcyjny? Widziałam, na blogu dra Marka Wasiluka, że teraz jest akcja promocyjna. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie. Przyznam, że bardzo chętnie przetestowałabym ten zabieg na sobie.
/2 lata temu
Zawsze można też spróbować czegoś całkiem nowego, na przykład TermiRF. To całkiem nowa rafiofrekwencja iniekcyjna, kontrolowana termicznie. Działa to tak, że lekarz centyment po centymetrze nakłuwa skórę kaniulą i podgrzewa tkanki, a one produkują wtedy więcej kolagenu i elastyny. Nie wiem, czy czegoś nie pomieszałam, ale tyle zapamiętałam z tego, co tłumaczyła mi doktor Brumer w trakcie zabiegu. Jedno jest pewne - w rezultacie skóra bardziej się napina i naprawdę wygląda dużo młodziej. Widać to najbardziej po około miesiącu od zabiegu. Ja robiłam sobie radiofrekwencją na brzuch i teraz skóra na nim rzeczywiście przestała być wiotka.
/2 lata temu
Wykonałam zabieg odmładzający metodą laserową w Klinice Miracki w Warszawie. Zabieg trwał 20 min i nie był bolesny.
POKAŻ KOMENTARZE (24)