Modelowanie brwi przy pomocy pęsetki

Brwi podkreślają oczy i sprawiają, że stają się większe i bardziej wyraziste. Brwi nadają charakter twojej twarzy, ale co zrobić jeśli nie chcemy absolutnie wyglądać jak Breżniew? Jak przy pomocy pęsetki wymodelować kształt brwi? Oto kilka wskazówek krok po kroku.
/ 01.12.2017 11:12
Brwi dodają charakteru naszej twarzy i wydobywają moc spojrzenia. Nie powinnyśmy bagatelizować ich roli, ponieważ bez nich nasza twarz nie byłaby taka atrakcyjna. O brwi musimy także starannie dbać i umiejętnie je modelować. Niewiele kobiet może pochwalić się pięknymi, idealnie układającymi się i rosnącymi brwiami, które nie wymagają ingerencji pęsetki. Niestety, matka natura obdarzyła nas - kobiety - zazwyczaj dość bujnymi brwiami, które trzeba nieco „okiełznać”, żeby wyglądać atrakcyjnie i schludnie. W dzisiejszych czasach depilacja jest podstawą higieny, depilujemy się dosłownie od stóp do głów.

Zobacz też: Jak wypadł test szminek?

Jak depilować brwi?

Brwi powinny być dopasowane do kształtu twarzy, ale także zachować swą pierwotną linię. Często nasze brwi nie układają się w piękny łuk gdy, są za długie lub zbyt krzaczaste. Wtedy musimy ruszyć do akcji z pęsetką lub woskiem (kiedy jesteśmy obdarzone przez naturę zbyt bujnymi brwiami). Dzięki usunięciu zbędnych włosków poprawimy kształt brwi i nadamy twarzy ładniejszy wygląd.

Modelowanie brwi

Czy wiesz jak wymodelować kształt brwi pęsetką?

Zobacz też: Testy podkładów - który najlepszy?

Moda nie omija żadnej dziedziny życia, nawet kształtu brwi. Na światowych wybiegach panuje teraz szał na bujne, przerysowana brwi. Jednak na świat „high fashion” musimy wziąć sporą poprawkę i potrafić spojrzeć na najnowsze trendy krytycznym okiem. Nie ma to jak klasyka. Najładniejsze i najbardziej twarzowe są brwi o średniej grubości o naturalnym kolorze.

Sztuka depilacji

Depilacja żadnej części ciała nie należy do przyjemnych zajęć. Modelowanie brwi jest troszkę bolesne (w końcu wyrywamy włoski z cebulkami), ale możemy to niekomfortowe uczucie zmniejszyć.

Zobacz też: Pędzle do makijażu – co powinnaś wiedzieć?

Modelujemy brwi krok po kroku

1. Przed depilowaniem brwi, przyłóż do nich kostkę lodu. Działając w ten sposób obkurczysz naczynia krwionośne i zmniejszysz ból przy wyrywaniu włosków.

2. Rozczesz brwi szczoteczką, dzięki czemu unikniesz błędów w depilacji. Włoski ułożą się odpowiednio i będziesz wiedziała, który jest zbędny. Depiluj je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Zobacz też: 11 tuszów do rzęs - test

3. Brwi powinny przypominać dwa łagodnie wygięte łuki, nie połączone ze sobą.

4. Podstawa to dobrze określić wymiary naszych brwi. Aby dobrze wykonać korektę brwi, możesz pomóc sobie kredką lub ołówkiem:

  • kredkę ustaw pionowo tuż przy skrzydełku nosa – to początek łuku brwiowego.
  • najwyższe wygięcie łuku powinno znajdować się na jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika. Przesuń ołówek równolegle w kierunku źrenicy, tak aby ją zakrywał – to środek twojej brwi.
  • koniec łuku brwiowego znajduje się w punkcie, w którym ukośnie pada kredka – na linii
    od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.

5. Pamiętajmy, że usuwamy też zbędne włoski pod brwiami. Odległość pomiędzy początkiem a końcem brwi powinna przebiegać na jednej linii. Przyłóż w to miejsce kredkę, tak aby opierała się o powiekę.

Źródło: Menopauza.pl