Mochi skin fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Mochi skin - na czym polega najnowszy trend w pielęgnacji skóry?

Każda z nas marzy o pięknej, rozświetlonej i gładkiej skórze. Czy mochi skin pozwoli nam to wszystko osiągnąć?
Małgorzata Machnicka / 16.09.2019 08:16
Mochi skin fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Nie ma się czemu dziwić, że tak chętnie sięgamy po przepisy na piękną cerę - patrząc na skórę Azjatek, za pewnik uznajemy, że azjatyckie marki są najlepsze na świecie. Mamy więc podstawy podejrzewać, że i najnowszy trend zdobędzie uznanie kobiet na całym świecie. Na czym polega mochi skin?

Na czym polega pielęgnacja mochi skin?

Punktem wyjścia jest... japońska kuchnia. Mochi to nic innego, jak małe, kuliste ciastka zrobione z mąki ryżowej (mochiko). Są miękkie, sprężyste i szalenie gładkie.

Jak to się ma do pielęgnacji? Skóra ma przypominać w dotyku i wyglądzie strukturę ciastka. Powinna być gładka, miękka, rozświetlona, o idealnym kolorycie i niemal niewidocznymi porami. Po polsku rzekłybyśmy, że jak „pupa niemowlaka". Ale mochi brzmi bardziej zachęcająco.  

A to wszystko dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu, nawilżaniu i działaniu przeciwstarzeniowemu.

Jak wygląda pielęgnacja?

Japonki, w przeciwieństwie do Koreanek, korzystają z niewielkiej ilość kosmetyków. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry - to chyba nie jest żadne zaskoczenie. Używają do tego olejków, które w kontakcie z wodą zamieniają się w emulsję.

Następnym etapem jest złuszczanie peelingiem ryżowym z enzymami owocowymi. Jako trzeci wkracza tonik, który przywraca skórze jej naturalne pH. Kolejne jest serum, które musi być idealnie dobrane do potrzeb skóry. Pielęgnację kończymy lekkim kremem z wysokim filtrem SPF.

Mochi skin to również makijaż

Japonki nie boją się makijażu. Zresztą, fascynacja mangą sprawia, że chętnie sięgają po najbardziej kolorowe i błyszczące produkty. Według najnowszego trendu, cera powinna mieć wyrównany koloryt, ale nie kosztem połysku, dlatego Japonki ukochały sobie lekkie korektory oraz kremy BB i CC.

Przy gładkiej, świetlistej cerze usta wystarczy musnąć wiśniowym lub oranżowym tintem, a policzki i łuk brwiowy podkreślić rozświetlaczem. Aby nie zepsuć efektu, nigdy nie pudruj całej twarzy, ewentualnie strefę T.

Czytaj także:
12 kroków do bardziej świetlistej cery
Te rewolucyjne trendy odmienią twoją pielęgnację!