POLECAMY

Na czym polega microblading – modna metoda pigmentacji brwi?

Na czym polega microblading? Dlaczego ta metoda pigmentacji brwi jest ostatnio taka modna na świecie? Jakie daje efekty i ile kosztuje?
Na czym polega microblading – modna metoda pigmentacji brwi? fot. Fotolia

Na czym polega microblading?

Microblading to inaczej pigmentacja, która polega na zrekonstruowaniu i uzupełnieniu brwi poprzez wprowadzenie do naskórka barwnika, który ma kolor włosa. Dokładnie rysowany jest każdy włos. Dzięki temu można uzyskać naturalny wygląd brwi. Początkowo mogą mieć one intensywny kolor, ale z dnia na dzień będą coraz bledsze i po około tygodniu uzyskają barwę o około 50% jaśniejszą od wyjściowej i takie już zostaną.

Microblading a metoda piórkowa


Źródło: Sense and Body SPA

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?

Przez trzy doby od zabiegu nie powinnyśmy myć brwi, drapać czy stosować peelingów. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie korzystajmy również z sauny, solarium ani basenu.

Microblading – szczegóły zabiegu

Zabieg trwa: ok. 2-3 godzin.
Cena zabiegu: ok. 900 zł.
Trwałosć: ok. 1,5 roku.

Fot. Sense and Body SPA

Autor: Katarzyna Krajewska/na podstawie materiałów prasowych Sense and Body SPA

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Uwielbiam tą metodę. Od lat korzystam z niej i bardzo sobie chwalę. Najlepiej jak do tej pory wyszło to pani Magdalenie Bąk, której pozostanę stałą klientką :)
/rok temu
Skorzystała z metody microblading w warszawskiej Relaksowni Day SPA i muszę przyznać, że moje brwi nigdy nie wyglądały tak dobrze. Nie obawiałam się bo często korzystam w usług salonu więc wiedziałam, że jestem w dobrych rekach.
/rok temu
Szczerze polecam microblading i jeśli w stolicy to w Szkole Select :) kilka lat temu zrobiłam sbie taki zabieg, a jakiś czas temu szkolenie! metoda jest absolutnie bezpieczna i jesli zna się wszelkie związane z nią niuanse i ma się wprawioną rękę to nie uda się nic zepsuć ;)