Mezoterapia saypha RICH fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Mezoterapia saypha® RICH - działanie, jak wygląda zabieg [ZDJĘCIA]

Nawilża, odświeża i redukuje drobne zmarszczki? Sprawdziłyśmy na własnej skórze!
Karolina Kalinowska / 29.08.2019 09:44
Mezoterapia saypha RICH fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Już wiele razy pisałam, że mezoterapia to mój ulubiony zabieg medycyny estetycznej. Nie znam nic innego, co działa na skórę tak kompleksowo. Zapewnia jej nawilżenie, regeneruje, ujędrnia i opóźnia procesy starzenia.

Testowałam już wiele zabiegów tego typu. Tym razem padło na mezoterapię saypha® RICH. Jak działa i jak wygląda zabieg?

Jakie efekty daje mezoterapia saypha® RICH?

Niestety bardzo często zapominamy, że zawartość kwasu hialuronowego w naszej skórze zmniejsza się już od 25. roku życia! Przez to skóra zaczyna tracić jędrność, jest sucha, cienka i zaczynają tworzyć się na niej pierwsze zmarszczki. To dobry moment, aby zacząć profilaktykę anti-aging. Ja oczywiście polecam mezoterapię, bo działa lepie niż wszystkie kremy i maseczki razem wzięte.

Preparat, którym jest wykonywana mezoterapia saypha® RICH, zawiera dużo niesieciowego kwasu hialuronowego o bardzo dużej masie molekularnej (dzięki temu daje bardzo duże nawilżenie) i glicerol, który stabilizuje kwas hialuronowego oraz wpływa na nawilżenie skóry. Połączenie tych dwóch składników sprawia, że poprawia się elastyczność i napięcie skóry. Redukcji ulegają również drobne zmarszczki.

Regularne wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę pomaga spowolnić proces starzenia.


fot: archiwum prywatne

Mezoterapia Saypha powstała dzięki połączeniu medycyny estetycznej na najwyższym poziomie z zaawansowaną technologią. Saypha® RICH to dobrze znana i nagradzana strzykawka, skuteczny i bezpieczny skład produktu oraz najwyższe standardy procesu technologicznego nadzoru od cenionego przez lekarzy i pacjentów na całym świecie producenta preparatów do medycyny estetycznej – Croma Pharma.

Jak wygląd zabieg mezoterapii saypha® RICH?

Jestem zwolenniczką regularnego wykonywania mezoterapii, ale trzeba pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Należy zwracać uwagę do jakiego specjalisty się wybieramy i sprawdzać jakich preparatów używa. Jedynie zabieg u dobrego lekarza medycyny estetycznej, który korzysta z najwyższej jakości produktów, sprawi, że skóra będzie w doskonałej kondycji przez wiele lat.

Ja miałam ogromne szczęście, bo trafiłam do dr Anny Płatkowskiej-Szczerek z kliniki Anclara Health & Aesthetics. Pani doktor na samym początku kazała mi wypełnić ankietę zdrowotną, która decydowała o zakwalifikowaniu mnie do zabiegu.


fot: archiwum prywatne

Kolejnym etapem był dokładny demakijaż i nałożenie znieczulenia. Niestety miłość z mezoterapią jest dość trudna, bo nie ma co ukrywać, ale to dość bolesny zabieg. Ja nie jestem osobą, która wzdryga się na samą myśl o igłach i zastrzykach, ale na fotelu lekarskim nie byłam wyjątkowo zrelaksowana. 


fot: archiwum prywatne

Gdy znieczulenie zacznie działać, zaczyna się ostrzykiwanie całej twarzy. Substancje aktywne zawarte w preparacie saypha® RICH wprowadzane są pod skórą za pomocą bardzo cienkiej igły. Warto się zdecydować na tego typu zabieg, bo działaniem powierzchownym (nakładając kremy i maseczki) nigdy nie osiągnie się takiego efektu, jak przy mezoterapii.


fot: archiwum prywatne

Podawanie preparatu traw ok. 5-10 minut. W tym czasie lekarz wykonuje kilkadziesiąt nakłuć na całej twarzy. Czy bolało? Zawsze trochę boli! Bardzo dużo zależy od osoby wykonującej zabieg, a doktor Anna Płatkowska-Szczerek wykonuje go wyjątkowo sprawnie i szybko.

Na koniec skóra jest dezynfekowana, a na twarz nakłada się maskę w płacie, która łagodzi powstałe wcześniej podrażnienia.


fot: archiwum prywatne

Pamiętaj, że po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki (ja miałam kilka na czole i policzkach), ale nie trzeba się tym zupełnie przejmować - znikają po 4-5 dniach. Przez 2-3 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu i solarium. Najczęściej lekarze zalecają, aby zrezygnować przez 7 dni z chodzenia na siłownię, ale to już sprawa bardzo indywidualna.


fot: archiwum prywatne

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby zauważyć zadowalające efekty? 

Oczywiście zabieg najlepiej wykonywać w seriach po 3 i powtarzać go raz na 6 miesięcy. Moim zdaniem wykonanie nawet jednego zabiegu daje bardzo dobre efekty. Skóra jest znacznie lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Co najważniejsze - zniknęły znienawidzone bruzdy przy ustach.

Zabieg można wykonywać o każdej pory roku, niezależnie od płci i wieku – to jedna z najbardziej uniwersalnych procedur.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża,
  • nowotwory,
  • agresywne choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzyca typu 1,
  • opryszczka,
  • karmienie piersią,
  • wirusowe,
  • bakteryjne lub grzybicze choroby skóry.

Poniżej znajdziesz wideo, z którego dowiesz się więcej na temat mezoterapii:

Artykuł powstał z udziałem marki CROMA