POLECAMY

Metamorfoza Małgorzaty Lewińskiej - niegrzeczna lumpiara.

W siedzibie Międzynarodowego Studium Dziewulskich odbyła się sesja Małgorzaty Lewińskiej.

W siedzibie Międzynarodowego Studium Dziewulskich odbyła się sesja małgorzaty Lewińskiej.

Poranek był chłodny. Wczesny wiosenny deszcz rozbudził nas przed nadchodzącym charakteryzatorskim zadaniem. Małgosia, jak większość gwiazd, pojawiła chwilę przed umówioną godziną. Była 9.00 rano i tylko gorąca aromatyczna kawa dzieliła nas od rozpoczęcia pracy. 

Małgosia jest osobą niezwykle wrażliwą i jak na aktorkę niezwykle zdyscyplinowaną. Przed sesją nie ujawniliśmy, że chcemy z niej zrobić niegrzeczną lumpiarę. Nasz projekt przyjęła z całkowitą aprobatą i jako doświadczona aktorka poprosiła, aby charateryzacja była filmowa i przystosowana do długich scen, czyli wytrzymała. Gwiazda postanowiła, że ta sesja znadzie się w jej portfolio, bowiem nigdy jeszcze nie grała roli niefajnej lumpiary.

Nie łatwo było „przerobić” znaną o tak wielkiej urodzie aktorkę na lumpiarę, ale nam się udało. Pracę rozpoczęliśmy od nawilżenia twarzy aktorki kremem. Następnie przystąpiliśmy do lekkiego postarzania przy użyciu kredek i cieni charakteryzatorskich. Należy tu uważać, aby nie przerysować postarzania gdyż łatwo można uzyskać nieporządany efekt „kostuchy”. Lekkie postarzanie z efektami pobrzydzania wymaga wprawnej ręki. Efekt ten uzyskujemy przyciemniając naturalne bruzdy w skórze, co nie było łatwe w przypadku naszej gwiazdy, gdyż jej twarz jest niezwykle młoda. Następnie przy wykorzystaniu kredek charakteryzatorskich zrobiliśmy kilka piegów. Potem efekt zmęczenia pogłębilismy przyciemniając oczodoły. Należy tu pamiętać, aby cienie nakładać od strony wewnętrznej, czyli od nosa. Inaczej osiągniemy kompletnie inny efekt. Lekko pobrudziliśmy również nos. Następnie przykleiliśmy sztuczne rzęsy dla spotęgowania efektu kiczu lumpiarskiego oraz położyliśmy odrobinę niebieskiego cienia na powieki. Do tego kilka kropel gliceryny dla osiągnięcia efektu spocenia pod nosem. Kolejną czynnością było zochydzenie zębów gwiazdy przy użuciu profesjonalnego lakieru i kredek. Osiągnęty efekt wymagał również wzbogacenia rąk gwiazdy o obdrapane z czerwonego lakieru paznokcie. Na końcu zabdaliśmy również o nową fryzurę Małgosi. Doskonałej jakości peruka filmowa z włosów naturalnych dopełniła oczekiwany efekt metamorfozy. Oczywiście przed rozpoczęciem zdjęć nieobyło się bez ostatecznych poprawek lumpiarskiej garderoby.

I tak oto powstała postać uroczej niegrzecznej lumpiary prosto jak „z planu filmowego”!

Produkcja i projekt - Remigiusz Dziewulski
Zdjęcia - Bartosz Mirecki

Międzynarodowe Studium Dziewulskich
Policealna Szkoła Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji www.dziewulscy.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
faktycznie wygląda odpychająco :)