Metaliczny manicure

Modny nie tylko na samochodach! Metaliczny odcień lakieru nadaje dłoniom wymiaru luksusu…
/ 17.07.2012 06:55

Modny nie tylko na samochodach! Metaliczny odcień lakieru nadaje dłoniom wymiaru luksusu…

Metaliczny manicureMetaliczny manicure

fot. pshiiit.com

Metalik na paznokciach, podobnie jak mat, to sposób na wyróżnienie się z tłumu. Zerwanie z konwencją zwykłej, połyskliwej emalii, która kojarzyć się może ze sprzętem kuchennym. Lakier metaliczny nadaje tymczasem płytce głębi, trójwymiarowości, refleksów, które w świetle mogą całkiem zmieniać kolor na paznokciach.

Metaliczny manicureMetaliczny manicure

fot. keliegonzo.blogspot.com, nailasaurus.com

Lakier metaliczny zdecydowanie lepiej wygląda na krótkich paznokciach, które zresztą są nie tylko praktyczne, ale szalenie modne ostatnimi czasy. Jeśli chodzi o same barwy, to stosunkowo najrzadziej wybiera się metaliczne wersje jasnych pasteli, bo ów chromowany efekt najlepiej widać na ciemnych kolorach np. czerni, brązu, granatu, fioletu. Fenomenalnie metalik wygląda też z kolorami szlachetnych kruszców – złoto, srebro czy miedź aż proszą się o ten połysk.

Metaliczny manicureMetaliczny manicure

fot. alllacqueredup.com

Metalik jest na tyle ciekawy, że starcza sam jako ozdoba, ale nie oznacza to, że nie można się nim bawić. Desenie z wykorzystaniem emalii metalicznej i zwykłej to bardzo ciekawy sposób na zabawę w tekstury, zaś nakładanie emalii inaczej niż pociągłymi jednolitami paskami może dać intrygujący holograficzny efekt.

Wielką zaletą metalików jest ich relatywna odporność na odpryski – przy połysku i świetle odbitym małych szram czy zadrapań tak łatwo nie widać jak na zwykłej czy matowej emalii. A psychologicznie, manicure z metalicznym połyskiem pozwala na odrobinę szaleństwa, którą powinien znieść nawet najbardziej surowy szef.