POLECAMY

Najlepszy składnik do walki ze zmarszczkami!

Na pewno jeszcze o nim nie słyszałaś.
Najlepszy składnik do walki ze zmarszczkami! fot. FREE

Matrixyl. Mówi wam to coś? Ogłaszamy, że to niedościgniony składnik kremów do walki ze starzeniem się skóry. Od lat, technolodzy na całym świecie starają się stworzyć coś tak dobrego jak on, niestety bezskutecznie. Czym dokładnie jest matrixyl, jak powstał i przede wszystkim czemu zawdzięcza swe cudowne działanie?

Matrixyl - co to jest?

Matrixyl, inaczej nazywany prokolagenem, to peptyd opracowany oraz opatentowany przez światowej sławy laboratorium specjalizujące się w odkrywaniu innowacyjnych składników aktywnych na potrzeby przemysłu kosmetycznego. Jako peptyd, ma zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry, dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom zbudowanym z kilku, a nawet kilkunastu aminokwasów.

W naturalnym procesie starzenia się, ubywa w naszej skórze kolagenu oraz polisacharydów. Włókna elastyny ulegają osłabieniu, a w konsekwencji, skóra staje się sucha i zwiotczała. Aby korzystnie wpłynąć na jej kondycję i opóźnić proces starzenia, niezwykle ważne jest dogłębne nawilżenie.

Matrixyl - jak działa?

Matrixyl nie dość, że nawilża i wnika do głębszych warstw naskórka, to jeszcze stymuluje komórki skóry do produkcji elastyny, kolagenu, fibronektyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie, powoduje wewnętrzny lifting skóry, innymi słowy zmniejsza ilość, głębokość i wielkość zmarszczek. W przeciwieństwie do innych składników aktywnych działających przeciwzmarszczkowo, jak np. retinol, matrixyl nie powoduje skutków ubocznych typu alergie, podrażnienia lub łuszczenie się skóry. Kosmetyki, które w składzie mają matrixyl doskonale nadają się więc nawet do skóry bardzo wrażliwej.

Na podstawie informacji prasowej Mincer Pharma

Więcej naszych trików i porad:

Ten gadżet sprawi, że skóra nabierze blasku!
Dziecięcy krem rozwiązaniem wszelkich niedoskonałości!
Najważniejszy kosmetyk do codziennej pielęgnacji

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)