Matowe lakiery do paznokci

Matowe wykończenie okazuje się niezwykle atrakcyjne i nadaje barwom wspaniałego wyciszenia a dłoniom elegancji.

Kolorowe, błyszczące paznokcie? Niekoniecznie. Matowe wykończenie okazuje się niezwykle atrakcyjne i nadaje barwom wspaniałego wyciszenia a dłoniom elegancji.

Matowe lakiery do paznokcibeautylish.com

Matowa emalia to idealny sposób jak nosić szalone, neonowe kolory, które w wersji połyskliwej mogą być zbyt szokujące. Nie jest to oczywiście propozycja dla każdego, ale kobiety ceniące sobie oryginalność i ciekawe tekstury na pewno zainteresują się matem. Zwłaszcza dla pań dojrzałych bądź pracujących w miejscach, gdzie wymaga się stonowanego wizerunku na pewno dzięki matowej emalii można znacznie rozszerzyć swój manicurowy repertuar .

Matowe lakiery do paznokciMatowe lakiery do paznokcias-a-hatter.blogspot.com

Jak zafundować sobie matowe paznokcie? Najprościej jest kupić specjalny lakier, który po wyschnięciu sam przyjmuje postać bez połysku – takie emalie mają w swojej ofercie m.in. firmy Wibo, OPI, Zoya czy Orly. Innym sposobem, bardziej ekonomicznym, jest kupienie tylko matującej warstwy wierzchniej (np. Essie), którą można nałożyć na wybrany kolor błyszczący i uzyskać pożądany efekt. W tym przypadku musimy wszak być bardzo dokładne – matujące pokrycie uwydatnia wszystkie nierówności w pierwszej warstwie koloru i wymaga dużej precyzji przy nakładaniu.

Matowe lakiery do paznokciMatowe lakiery do paznokci

haironthebrain.com

Niewątpliwym mankamentem matowych lakierów jest niestety trwałość, której nie da się przedłużyć tradycyjnym utrwalaczem, gdyż zlikwiduje on efekt matowania. Sama formuła niepołyskliwych emalii jest zaś uboższa i znacznie bardziej podatna na odpryski i zadrapania. Dlatego też takiego manicure nie warto fundować sobie w okresie wzmożonych prac domowych.

Matowe lakiery do paznokciMatowe lakiery do paznokcialllacqueredup.com

Wreszcie, pamiętajmy, że matowość może być zaledwie tłem dla aplikacji na paznokcie. Jako czarny podkład pod srebrne czy złote prążki lub paski wygląda po prostu wspaniale.

Matowe lakiery do paznokciMatowe lakiery do paznokcinailstyle.co.nz

Pozbawione połysku emalie są wyszukane, modne i poza wyciszaniem koloru na płytce nadają się również świetnie do tworzenia bardzo awangardowych zestawień, np. w formie swoistego frenchu z emalią połyskliwą lub z brokatem.

Matowe lakiery do paznokciMatowe lakiery do paznokcicollegefashion.net

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)