POLECAMY

Maseczki w płatkach

Są nie tylko wygodne (np. w podróży), ale także bardzo skuteczne. Nawilżają, rozświetlają, wygładzają skórę. Poznaj zalety maseczek w płatkach i typu "maska".
Maseczki w płatkach
Poręczne jednorazowe maseczki zostały wymyślone po to, aby było nam wygodniej. Dlatego działają ekspresowo – maksimum potrzeba 10–20 minut. Po zdjęciu twarz jest wyraźnie odświeżona, a skóra miękka i gładka.

Co potrafią?
- to przede wszystkim kosmetyki intensywnie nawilżające.
Często mają formułę hydrożelową, a więc tworzą na skórze przylegający kompres, który błyskawicznie odświeża skórę i podnosi poziom nawilżenia w naskórku.
- w płatkach pod oczy dodatkowo zawarto składniki poprawiające mikrokrążenie – dzięki temu niwelują opuchnięcia i cienie. Zwykle mają też one działanie chłodzące – stosuj je np. po nieprzespanej nocy.
- napinają skórę, ładnie ją wygładzają. To nie tylko zasługa aktywnych składników, ale też mechanicznego "prasowania" skóry pod idealnie przylegającą tkaniną lub plastrem. Zawsze trzymaj się czasu zalecanego przez producenta.

Aplikacja
1. Płatki pod oczy
zwykle mają kształt podkówek. Nakładaj je pod oczy na dobrze nawilżoną i lekko zwilżoną tonikiem skórę. Ponieważ zwykle lekko przyklejają się do skóry, staraj się nałożyć je tak, aby nie czuć jej ściągania (to pogłębia zmarszczki pod oczami).
2. Nowością są płatki wytwarzające delikatne mikroprądy (mają wbudowaną bateryjkę). Dzięki temu w skórze pobudzane jest mikrokrążenie, a aktywne składniki zawarte w plastrach działają bardziej skutecznie. Skóra staje się dobrze nawilżona, zmniejszają się cienie i opuchnięcia. To alternatywa dla gabinetowych zabiegów pod oczy.
3. Maseczki na całą twarz zwykle wykonane są ze specjalnego papieru lub cienkiej bawełny i nasączone emulsją bogatą w substancje nawilżające i odmładzające. Coraz częściej producenci dbają o to, aby maseczki tego typu były elastyczne (jak te z bawełny) – dzięki temu po wyjęciu z pudełka i nałożeniu na twarz możesz je lekko ponaciągać, tak aby idealnie dopasowały się do twoich rysów i aby wycięte w nich otwory trafiły tam, gdzie trzeba.

Zalety i wady
- są nie tylko proste,
ale też bardzo "higieniczne" w użyciu. Nie musisz ich zmywać po nałożeniu.
- płatki pod oczy to najszybsza metoda na pozbycie się opuchnięć i worków po nieprzespanej nocy.
- zajmują tak niewiele miejsca, że wszędzie możesz je ze sobą zabrać.

- jednorazowe nie nadają się do powtórnego użycia, mimo że możesz mieć wrażenie, że jeszcze zostało na nich trochę dobroczynnych substancji.
- maseczka na całą twarz (z otworami na oczy, usta i nos) może nie pasować kształtem do twojej buzi.

Minispa
- choć maseczki tego typu
powstały z myślą o kobietach żyjących w biegu, sporo mają w sobie z profesjonalnych zabiegów spa. Przypomnij sobie, ile warstw bawełnianych ręczniczków zużywa kosmetyczka, nakładając i zmywając ci z twarzy kolejne warstwy emulsji, kremów i masek. To bardzo przyjemne, prawda?
- postaraj się odtworzyć ten nastrój w domu. Płatków pod oczy nie nakładaj wtedy, gdy w telewizji leci fascynujący film – zrób to powoli, relaksując się na leżąco z zamkniętymi oczami. Odprężona skóra lepiej reaguje na dobroczynne składniki maseczki.
- maski na twarz, choć na pierwszy rzut oka do siebie podobne, różnią się nie tylko kształtem i miejscem wycięć, ale też stopniem nasączenia emulsją lub kremem. Popróbuj – niektóre są lekkie i świeże (wręcz masz wrażenie, że zaraz coś z nich spłynie), inne – bardziej kremowe, a jeszcze inne – wręcz gumowe. Wybierz swoją ulubioną formułę.
- możesz je traktować jako tzw. maseczki bankietowe, mające poprawić wygląd skóry na 5 minut przed imprezą. Naprawdę działają!


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)