Maseczka oczyszczająca pory – czy warto jej używać, jaką wybrać, jak działa

Utrzymać pory w czystości pomoże staranny, codzienny demakijaż i regularne złuszczanie skóry peelingiem. Jeśli jednak mimo to będą wymagały oczyszczenia – zastosuj maseczkę!
Joanna Futkowska / 27.12.2018 23:05

Zanieczyszczone powietrze, kosmetyki - zwłaszcza podkład i puder, używany każdego dnia odkładają się w porach i tworzą wraz z tłuszczem nieestetyczne czarne punkciki. Jak się ich pobyć? Niektórzy przemywają twarz sokiem z cytryny. Podobno złuszcza i odświeża skórę, usuwa tłuszcz z porów i je obkurcza. Można i tak! My znamy lepszy sposób - maseczki oczyszczające pory!

Maseczki domowej roboty są tanie i działają cuda. Sprawdź najlepsze przepisy!

1. Maseczki z węglem

Aktywny węgiel świetnie absorbuje zanieczyszczenia, dlatego maseczki z jego dodatkiem są nieocenione. Odświeżają skórę, a na dodatek absorbują zanieczyszczenia. Nakłada się je na oczyszczoną skórę, czeka aż zastygną i zmywa dużą ilością ciepłej wody.

2. Maseczki peel-off

Są bardzo wygodne w użyciu. Miksturę nakłada się na twarz i czeka, aż zastygnie, następnie zdejmuje się ją razem z „zawartością” porów (oczywiście nie wszystkich!). Ściąganie zaczynamy od skroni i robimy to delikatnie, wówczas cienka błonka się nie zrywa. Resztki maseczki można zmyć wodą.

3. Maseczki z glinką

Trzeba się do nich uzbroić w cierpliwość, ale działają. Po dłuższym czasie stosowania, rzeczywiście bardzo poprawiają stan cery i zmniejszają ilość zaskórników. W jaki sposób? Bo zawarta w nich glinka (kaolin) ma tę właściwość, że absorbuje zanieczyszczenia i nadmiar sebum – głównych „sprawców” tworzenia się zaskórników.

4. Plasterki oczyszczające na nos

Skóra na nosie to obszar, gdzie zawsze jest co oczyszczać. Czarne kropeczki w tej okolicy doprowadzają do rozpaczy. Skórę można utrzymać w czystości oczyszczając ją regularnie plasterkami typu peel-off (zobacz maseczki oczyszczające pory na zdjęciach), które usuwają powierzchowne zanieczyszczenia i płytkie zaskórniki.Przykleja się je tylko na nosie i zrywa. 

Jak stosować maseczkę oczyszczającą pory?

Przed nałożeniem maseczki dobrze rozgrzej skórę. Jak? Umyj ją bardzo ciepłą wodą, przyłóż do twarzy rozgrzany (np. w mikrofalówce) ręcznik albo zrób ziołową parówkę. Ciepło pomoże otworzyć pory, a wtedy łatwiej je będzie oczyścić.

Większość maseczek oczyszczających pory pomaga je potem ściągnąć. Zawsze jednak można jeszcze przemyć twarz zimną wodą, albo delikatnie wymasować kostką lodu – chłód zwęża pory! 

Więcej na temat maseczek do twarzy
Twoja cera traci blask? Wypróbuj maseczkę z kurkumy! Mamy 3 najlepsze przepisy
Ta maseczka kosztuje grosze. I potrafi zdziałać cuda!