POLECAMY

Maseczka do twarzy bez tajemnic

Poznaj odpowiedzi na 4 najczęstsze pytania dotyczące maseczki do twarzy.
Maseczka do twarzy bez tajemnic fot. Foltolia

1. Czy pora nakładania maski ma znaczenie?

  • Chronobiolodzy (lekarze zajmujący się rytmem biologicznym) twierdzą, że idealna pora na ten zabieg to wczesny wieczór, ok. godziny 18, bo wówczas skóra najlepiej przyswaja zawarte w kosmetykach składniki.
  • Dobrym pomysłem jest stosowanie masek w trakcie kąpieli – pod wpływem ciepła pory skóry rozszerzają się i skuteczniej wchłaniają kosmetyk.

2. Czy skóra wymaga specjalnych przygotowań przed aplikacją?

  • Tylko oczyszczona i przetarta tonikiem cera wchłonie optymalną ilość kosmetyku. Dla pewności, że wszystkie składniki maseczki głęboko wnikną w skórę, przed nałożeniem maseczki zrób peeling, który usunie  obumarłe komórki naskórka.
  • Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli z maseczką na twarzy uda ci się położyć i zrelaksować. W takiej pozycji głębiej i spokojniej oddychasz, mięśnie są rozluźnione, a wtedy także skóra łatwiej wchłania dobroczynne substancje.

3. Jak często nakładać maseczki?

Ponieważ maseczka działa intensywniej niż krem łatwo "przekarmić" nią skórę. Najlepiej nakładać maseczkę raz, dwa razy na tydzień. Jedynie w wypadku cery bardzo zmęczonej czy przesuszonej można zastosować dawkę uderzeniową, czyli nakładać preparat codziennie, aż do widocznego poprawy stanu skóry. Taką kurację rezerwuj jednak na wyjątkowe okazje (po powrocie z urlopu, przed świętami).

4. Czy maski trzeba zmieniać?

Nie ma takiego preparatu, który dostarczyłby skórze wszystkich potrzebnych składników. Dlatego jeśli używasz takiego kosmetyku często, np. dwa razy w tygodniu, po 3–4 miesiącach zmień go na inny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Jeśli chodzi o maski polecam szczególnie maskę kolagenową z nanozłotem. Zawiera naturalny kolagen rybi i złoto koloidalne. Nawilża, odżywia a przy regularnym stosowaniu spłyca głębokie zmarszczki. Polecam zaaplikowanie maski na twarz przed imprezą, skóra jest napięta i widocznie piękniejsza - świetna sprawa na sylwestra. Zainteresowanych odsyłam na stronę iColway . eu