Manicure na wiosnę 2011

Przesuszona i zmęczona skóra wymaga szczególnej opieki. Aby nadać jej jedwabistą gładkość oraz dogłębnie ją odżywić firma Thal’ion Thalasso Cosmetics stworzyła VELVET MOISTURIZIG MILK, lekką emulsja do codziennej pielęgnacji ciała po kąpieli czy prysznicu. Jej delikatna konsystencja oraz łagodny zapach sprawiają, że skóra nabiera zdrowego i świeżego wyglądu.
/ 21.04.2011 07:24

Niniejszym ogłaszamy, że w 2011 roku królują pomarańcze, jagody, oceany i szare metaliki…

Paznokcie, tak jak usta, są odważne, wyraźne i przykuwające wzrok, dlatego warto je porządnie obciąć, najlepiej z zachowaniem kwadratowych kształtów. Kolorowe szpony to nie to, co elegancka kobieta lubi w 2011 roku najbardziej…

Pomarańcz

Soczysta, wibrująca, neonowa jest zdecydowanie numerem jeden w tegorocznej palecie do manicure. Idealna na lato, bo kojarząca się ze zmrożonym sorbetem pomarańczowym lub orzeźwiającą oranżadą wspaniale wygląda na opalonych dłoniach, do kolorowego bikini i na złotym piasku. Odcień ma być przy tym naprawdę żywy i rozświetlony, nie wpadający przypadkiem w zgaszoną cegłę.

Fiolety…

Bardzo różne - od jasnej, subtelnej lawendy, przez jagody, skończywszy na elektryzującym fiolecie z metalicznym połyskiem. Odcień dobieramy nie tylko pod kątem gustu, ale też koloru skóry - do tych bledszych, sinawych dłoni lepsze będą delikatne pastele. Fiolet na paznokciach lubi parować się z podobną jagodową szminką dając wyraz zdecydowanej kobiecości, tajemniczości ale też niezwykłej siły przebicia nie zahaczającej o tani kicz ostrych czerwieni.

Szare metaliki

Znak przyszłości, nowoczesności i emancypacji. Chłodny, agresywny, zdecydowany, pasujący dominującym typom osobowości, srebrnej lub metalowej biżuterii oraz jasnej skórze dłoni. Szare metaliki są bardzo profesjonalne, pasują nawet najbardziej oficjalnym okazjom i choć tracą może na stereotypowym pojęciu seksapilu, przypuszczamy, że mogą podobać się i mężczyznom.

Niebieski

To najbardziej oczywista inspiracja latem, wakacjami i szafirową morską wodą. Kolor wiosny i lata, zdecydowanie odmładzający, proszący się o rejs jachtem czy tenisową mini-spódniczkę. Tegoroczne odcienie przypominają w większości czerwcowe niebo i są raczej ciepłe, słoneczne niż nostalgicznie zimne. Najmodniejszy jest idealnie położony matowy lakier przypominający tipsy, ale dla zwolenniczek bardziej poważnych tonów są też ciemniejsze metaliki.