Dior, makijaż fot. FREE

Makijażowy savoir - vivre

Jeśli w drodze do pracy lub szkoły zdarza ci się malować, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Kiedy darować sobie poprawki makijażu - podpowiadamy!
/ 08.03.2011 15:56
Dior, makijaż fot. FREE
Plakaty potępiające nakładanie makijażu w miejscach publicznych pojawiły się w japońskim metrze. Według Japończyków jest to czynność intymna, której nie wypada wykonywać przy ludziach. Japoński savoir-vivre różni się od europejskiego, ale w Polsce zasady też są dość restrykcyjne. Malowanie się na oczach innych odbierane jest z reguły jako zachowanie niegrzeczne.

Zgodnie z zasadami etykiety obowiązującymi także w naszym kraju w miejscach publicznych, na oficjalnym spotkaniu, a zwłaszcza przy stole, przy którym jemy posiłek, niedopuszczalne jest robienie nawet drobnych poprawek makijażu. Powstrzymaj się też od robienia pełnego makijażu w metrze czy w samochodzie.

W sytuacjach mniej oficjalnych nie musimy bezwzględnie stosować się do tych zasad. Nałożenie błyszczyku czy przypudrowanie nosa jest dopuszczalne, jeśli nie będzie robione ostentacyjnie. Najlepiej znaleźć miejsce do tego przeznaczone, np. łazienkę. 

Czy często malujesz się do pracy? Porozmawiaj z innymi na uroda.pl

O makijażowym savoir-vivre opowiadała: Dorota Szcześniak-Kosiorek, doradca wizerunku i etykiety, trener Longhill Business Communication, www.longhill.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)