POLECAMY

"Uroda Życia": 3 triki na to, aby wieczorowy makijaż był olśniewający!

Dzięki nim będziesz wyglądała bosko przez całą noc!
"Uroda Życia": 3 triki na to, aby wieczorowy makijaż był olśniewający! fot. FREE
Wieczorowy makijaż w tym sezonie rządzi się zupełnie nowymi prawami. Powinien być świeży, świetlisty i... nie za mocny. Tylko taki najlepiej podkreśli twoją urodę i sprawi, że będziesz wyglądała olśniewająco.

Wieczorowy makijaż na Sylwestra:

  • Nie czas na eksperymenty - szykując się na wielkie wyjście, bierz przykład z gwiazd. Na ważnych imprezach zawsze wyglądają po prostu pięknie, nigdy awangardowo. Zamiast wypróbowywać najmodniejsze makijaże czy odważne kolory, bezpieczniej postawić na klasykę. Wieczorem najlepiej sprawdza się tzw. look na czerwony dywan. Na czym polega? Cera powinna być jasna i świetlista, jak najbardziej naturalna. Mocniej podkreślamy albo oczy, albo usta. Taki makijaż jest bardzo kobiecy, ponadczasowy, niezbyt ekstrawagancki, zawsze twarzowy. To kwintesencja stylu glamour.
  • Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego nie trwałość makijażu liczy się najbardziej, tylko to, czy wyglądasz w nim olśniewająco. Maluj się w świetle zbliżonym do tego, jakie będzie na imprezie. Wybieraj lekko opalizujące kosmetyki, w przytłumionym blasku świec efekt będzie szlachetny i intrygujący.
  • Nie przesadzaj z podkładem - wieczorowy makijaż wcale nie musi być mocny. Nie oznacza też, że powinnaś nałożyć więcej kosmetyków. Wprost przeciwnie, cera ma sprawiać wrażenie świetlistej i nagiej. Wklep więc podkład tylko w te miejsca, które wymagają skorygowania. Na koniec zanurzonym w nim patyczkiem zamaskuj ewentualne niedoskonałości. Nie przesadź też z pudrem – naprawdę wystarczy odrobina, żeby zmatowić nos i dobrze utrwalić makijaż.

Co zabrać do kopertówki?

Do wieczorowej kopertówki spakuj bibułki matujące, puder, szminkę i kredkę do oczu. Przyda się też kilka patyczków kosmetycznych. Zbierzesz nimi rozmazane cienie czy maskarę, usuniesz zanieczyszczenia z oka, a gdy zanurzysz je w korektorze lub podkładzie, precyzyjnie zatuszujesz niedoskonałości.

Więcej trików i porad znajdziesz w nowym, luksusowym magazynie dla kobiet "Uroda Życia".Tagi: makijaż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)