POLECAMY

Makijaż wieczorowy na zimę – najnowsze trendy

Zima to okres karnawału i sylwestrowego szaleństwa. Warto prześledzić najnowsze trendy i sprawdzić, co jest najmodniejsze tej zimy. Nasza specjalistka radzi, jakie kosmetyki są niezawodne, by wieczorowy makijaż okazał się prawdziwym hitem.
Makijaż wieczorowy na zimę – najnowsze trendy

Wiola Górak-Kamieniecka z Pracowni Makijażu zauważa, że makijaż wieczorowy rządzi się kompletnie innymi prawami niż dzienny. Wieczorem światło jest ciepłe, dlatego wymaga zastosowania chłodniejszych barw. Na wieczór można wykonać mocniejszy makijaż, używając intensywniejszych kolorów. Okres karnawałowy to świetna okazja, by pozwolić sobie na makijażowe szaleństwo. Trendy jest wszystko, co kolorowe, połyskliwe, a przede wszystkim oryginalne. Obowiązują bardziej intensywne odcienie – chabry, intensywna czerwień czy fuksja.

Wieczorem możesz zabłysnąć

Aby dodać swojej twarzy blasku, można zastosować pudry rozświetlające z formułą odbijającą światło, a także perłowe, połyskliwe cienie. Oryginalnie wyglądają także efektowe pudry na powieki, które zawierają brokat z ziarnami różnej wielkości. Modne są również cyrkonie i kamyki, przyklejane w różnych miejscach na twarzy, na przykład w kącikach oczu lub wzdłuż górnej powieki. Wieczorowy makijaż powinien być także trwały, dlatego warto wykończyć go pudrem fiksującym i mieć przy sobie bibułki matujące.

Polecamy: Makijaż imprezowy

Postaw na oryginalność

Na zabawie sylwestrowej świetnie prezentują się sztuczne rzęsy. Jeśli dobrze je przykleimy, będą stanowiły najważniejszy element makijażu, który przysłoni wszelkie inne niedociągnięcia. Zamiast tradycyjnych sztucznych rzęs, można zastosować rzęsy z piór ptasich.

Wieczorowy makijaż możemy wykonać same w domu lub skorzystać z pomocy wizażystki. Wówczas będziemy miały pewność, że rzęsy czy cyrkonie zostaną prawidłowo przyklejone, a makijaż odpowiednio utrwalony. Specjalistka może także doradzić nam coś naprawdę oryginalnego. – Bardzo ciekawy może być na przykład makijaż gotycki z mocno podkreślonymi, mrocznymi oczami i połyskliwymi ustami w kolorze jeżyn – proponuje Wiola Górak-Kamieniecka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
lubię się dobrze pobawić dlatego też mam problem z obić trwałością makijażu na imprezie. innym mankamentem z którym nie mogę sobie poradzić jest czarna kreska na powiece. zastanawiam się czy nie lepiej by było zrobić sobie makijaż permanentny. Ostatnio znalazłam w instytucie urody New Look za kreskę w linii powiek 320 zł. warto?