POLECAMY

Makijaż w stylu Adele (foto!)

Rozkładamy makijaż Adele na czynniki pierwsze. Kto może, a nawet powinien malować się jak Adele? Czy make-up Adele jest waszym zdaniem stylowy?

Makijaż w stylu Adele

Jak się maluje Adele? Popularna wokalistka i zdobywczyni siedmiu (!) nagród Grammy do niedawna mawiała dosadnie, że liczy się jej muzyka, a nie cycki. Czyli wygląd nie ma znaczenia. Jednak wizerunek Adele od początków jej kariery znacznie ewoluował. Znakiem rozpoznawczym Adele stały się stylowe kreski na górnej powiece - cieniutko lub grubo malowane - i mocno wytuszowane, gęste rzęsy. Z lekko tapirowaną fryzurą Adele wpisuje się tym lookiem w bardzo modną ostatnio stylistykę retro.

Zobacz też: Makijaż permanentny - wszystko co musisz wiedzieć

Makijaż Adele

Fot.: Lauren Dukoff, Mari Sarii / XLRecords

Czarna kreska eyelinerem tworząca tzw. "kocie oko", blada cera przypudrowana jasnym pudrem oraz zazwyczaj jasna szminka na kształtnych ustach wokalistki to najbardziej rozpoznawalne elementy makijażu gwiazdy, które łatwo można skopiować. Jasny kolor pomadki optycznie powiększa usta, choć jednocześnie dzięki temu, że nie jest wyrazisty i ciemny nie odcina ust od całości i nie zwraca na nie aż takiej uwagi. Zresztą już od dawna w makijażu liczy się raczej podkreślanie atutów lub tego co się po prostu ma, niż "przemalowywanie" na siłę. Jeszcze do niedawna (na początku lat 60-tych) mięsiste, duże i pełne usta były uważane za wręcz wulgarne. Na topie były wąziutkie usteczka w stylu Dietrich. Wtedy Brigitte Bardot wywoływała skandal swoimi seksownymi ustami. Dziś BB uchodzi za ikonę, a kobiety są gotowe wstrzykiwać sobie w usta rożne substancje byleby były wydęte, napięte i duże.

Zobacz też: Makijaż permanentny - wszystko co musisz wiedzieć

Makijaż Adele

fot.: Lauren Dukoff, Mari Sarii / XLRecords

Adele często też prezentuje makijaż z brązowym i beżowym cieniem na powiece. Taki makijaż jak powyżej na zdjęciu sprawdzi się tylko w przypadku widocznej ruchomej części powieki, żeby można było widzieć kontrast między kolorami. Taki makijaż jest odpowiedni na wiele okazji i w zasadzie w wersji np. łososiowo-beżowej będzie pasował i do zielonych, i do niebieskich oczu.

Makijaż Adele, Adele na okładkach

Fot.: Lauren Dukoff, Mari Sarii / XLRecords

Look gwiazdy, zwłaszcza stylizowany na okładkach kobiecych i modowych magazynów zazwyczaj jest nieco wyszczuplony, a czasami - wraz z kaskadą włosów - inspirowany hollywoodzkim glamourem retro. Uroda Adele chwalona i naśladowana przez fanki wciąż wywołuje zachwyt głównie ze względu na kobiece kształty XL. Wokalistka jednak dała się uwieść obowiązującym kanonom i odrobinę się odchudziła (podobno w wyniku operacji gardła). Sam fakt, że zaczęła się w ogóle malować, co wcześniej bywało jej zupełnie obojętne, świadczy o zmianie podejścia do własnego wizerunku. Choć być może to show biznes narzuca swoje wymogi w tym względzie?

Makijaż Adele, Adele na okładkach

Okładki magazynów z Adele

Informacje o Adele i jej twórczości

Pierwszy album młodej wokalistki z Tottenham w północnym Londynie, zatytułowany „19” był wielkim sukcesem i obietnicą świetlanej kariery. Druga, nagrana dwa lata później płyta to już zwiastun narodzin wielkiej gwiazdy. Adele Adkins jest kolejną wychowanką kuźni talentów scenicznych - BRIT School w podlondyńskim Croydon, która odniosła sukces. Gwiazda Adele, która wychowała się na piosenkach Etty James, Evy Cassidy, Elli Fitzgerald, Roberty Flack, ale też i na współczesnej muzyce pop świeci jednak dziś najjaśniej. Debiut, „19”, przyniósł jej uznanie na trudnym, wymagającym rynku amerykańskim, co przypieczętowane zostało przyznaniem jej prestiżowej nagrody Grammy. Album „21”, wyprodukowany po części przez Paula Epwortha (Bloc Party, Plan B, Florence And The Machine) i po części przez legendarnego Ricka Rubina (Red Hot Chili Peppers, Tom Petty, Johnny Cash, Gogol Bordello), to już dzieło o randze świadectwa dojrzałości scenicznej i autorskiej.

Zobacz też: Pastelowy makijaż - trendy 2012

Otwierający „21” (i wybrany na pierwszy singel z płyty) utwór „Rolling In The Deep” definiuje – sięgając do tradycji bluesa i hymnów gospel – nastrój i styl całości. Adele słusznie rezygnuje z eklektyzmu „19” i śmielej i z większą pewnością swego głosu i talentu odwołuje się do wielkiej tradycji bluesa z południa („Rumour Has It”), klasycznego soulu („Don’t You Remember”, „I’ll Be Waiting”, „One And Only”) i – takie można odnieść wrażenie – do schedy po wybitnych białych wokalistkach sprzed pół wieku: Dusty Springfi eld („Set Fire To The Rain”) i Janis Joplin („Take It All”). Doprawdy, rzadko kiedy tak młodym artystkom, jak Adele nadaje się tytuł diwy. Wystarczy jednak posłuchać jej głosu i magicznej interpretacji już choćby tylko „Rolling In The Deep”, by przekonać się, iż ona w pełni na ten zaszczyt zasługuje.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)