POLECAMY

Makijaż - vademecum

Czy makijaż jest zdrowy? Jak się malować, gdy mamy trądzik lub inne niedoskonałości urody, np. pieprzyki, zmarszczki, piegi, cienie pod oczami, rozszerzone pory, plami, blizny lub przebarwienia? Jakiego makijażu wymaga skóra kobiety w ciąży?
Makijaż - vademecum

Czy makijaż jest zdrowy?

Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjść na dwór, nawet na zwykły spacer, bez makijażu. Czy to szkodzi naszej skórze? Jak dobrać odpowiedni kosmetyk do demakijażu? Które kosmetyki są bezpieczne dla cery? Jak uniknąć podrażnień i wysypki spowodowanych używaniem kosmetyków?

Sprawdź: Czy makijaż jest zdrowy?

Makijaż a trądzik

Jeśli masz trądzik, to jasne, że chcesz go ukryć pod warstwą makijażu. Puder, fluid czy korektor niekoniecznie jednak dobrze wpływają na cerę: zatykają pory, sprawiają, że skóra się bardziej błyszczy i zanieczyszcza. A to powoduje zwiększenie wyprysków na skórze. Jak się malować, gdy walczymy z trądzikiem? Jakie kosmetyki warto kupić, a jakie lepiej wyrzucić z kosmetyczki? Podpowiadamy makijażowe triki krok po kroku, byś zawsze wyglądała kwitnąco.

Sprawdź: Jak makijaż wpływa na trądzik?

Niedoskonałości

Trądzik? Pękające naczynka? Przebarwienia? Cienie pod oczami? Wysypka? Zmarszczki? Rozszerzone pory? Piegi? Pieprzyki? Blizny? Plamki? Podkrążone oczy? Jaki jest Twój problem? Na każdy jest jakiś skuteczny sposób! Spróbuj zamaskować niedoskonałości swojej urody z naszym poradnikiem.

Sprawdź: Jak poradzić sobie z niedoskonałościami urody?

Makijaż dla dojrzałych pań

Cera dojrzałych pań zwykle nie jest doskonała i wymaga większej uwagi - także w kwestii makijażu. Bez paniki jednak drogie panie - krok po kroku przedstawiamy Wam tajniki makijażu z klasą, w którym każdej z Was powinno być do twarzy.

Sprawdź: Makijaż z klasą

Bezpieczny makijaż w ciąży

Nie, nie chodzi o to, że kosmetyki, które aplikujesz na twarz, mogą zaszkodzić Twojemu nienarodzonemu dziecku. Chodzi o to, że w czasie ciąży Twoja cera może zachowywać się nieco inaczej niż na co dzień, gdy nie spodziewałaś się dziecka. Co o makijażu powinna więc wiedzieć przyszła mama?

Sprawdź: Bezpieczny makijaż w ciąży

Makijaż permanentny

Wyobrażasz sobie, że budzisz się rano i od razu jesteś umalowana? Brzmi kusząco, prawda? Prezentujemy artykuł poświęcony makijażowi permanentnemu - czy warto go wykonać? Na czym polega? Jak długo utrzymuje się efekt? Kto nie może z niego skorzystać? 

Sprawdź: Czy warto zrobić makijaż permanentny?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)