Makijaż ukrywający trądzik

Trądzik nie oszczędza kobiet w żadnym wieku. I choć nastolatkom można pryszcza na nosie wybaczyć, do biura z taką niespodzianką wybrać się trudniej…

Trądzik nie oszczędza kobiet w żadnym wieku. I choć nastolatkom można pryszcza na nosie wybaczyć, do biura z taką niespodzianką wybrać się trudniej…

Makijaż ukrywający trądzik

depositphotos.com

Pojedyncze zmiany zwykle jednak nie są nawet wielkim problemem – dobry korektor wystarcza by jako tako je zatuszować. Schody zaczynają się dopiero, gdy twoja cera bez makijażu przypomina pobojowisko – liczne zmiany ropne, wągry, rozszerzone pory, zaczerwienienia, blizny… Nałożenie podkładu odrobinę pomaga, ale i tak cały świat dobrze wie, że masz fatalną cerę. Bo do skóry trądzikowej potrzeba specjalnej taktyki…

Zamaluj sobie pryszcze
Podstawą walki z trądzikiem jest oczywiście odpowiednia higiena oraz, gdy potrzeba, leczenie dermatologiczne. Jeśli w tym zakresie masz czyste sumienie i robisz wszystko co możesz, na osłodę trądzikowych dni możesz zafundować sobie makijaż, który pozwoli ci o kłopocie zapomnieć.

1. Podstawą korekcyjnego makijażu jest… baza. Tylko ona pozwoli ci wyrównać cerę, która na pewno nie ma jednolitej, gładkiej powierzchni, zwłaszcza jeśli masz na twarzy blizny. Dodatkowo primer pozwala lepiej utrwalić makijaż i zabezpiecza go przed wydzielającym się w ciągu dnia łojem.

2. Na tak przygotowaną twarz nakładamy miejscowo korektor maskujący czerwone zmiany. Nie może być to beżowy korektor ale specjalny zielony bądź żółty beztłuszczowy korektor.

3. Teraz pora na kolor – do przetłuszczającej się, trądzikowej cery, lepszy niż podkład jest porządny puder mineralny, najlepiej w wersji sypkiej. Pudrowa konsystencja jest najlżejsza dla skóry i nie zatyka porów jak podkłady we fluidzie. Ponadto, mineralne kosmetyki wolne są od substancji chemicznych, które mogą zaostrzać nasilanie się zmian trądzikowych.

4. Wreszcie, jeśli niektóre zmiany wciąż jeszcze są widoczne, możesz dodatkowo pokryć je beżowym korektorem o ton jaśniejszym lub identycznym niż odcień pudru i lekko rozmasować.

Polecane kosmetyki:
Bazy:

Makijaż ukrywający trądzik

Pierre Rene, Silikonowa baza wygładzająca, cena ok. 23 zł
Gosh, Velvet Touch, Baza pod podkład, cena ok. 55 zł
YSL, Matt Touch, Matująca baza pod podkład, cena ok. 150 zł

Korektory:

Makijaż ukrywający trądzik

Delia Mineral Velvet Skin korektor zielony, cena ok. 14 zł
Vipera, Korektor zielony w sztyfcie, cena ok. 11 zł
Dax Cosmetics Cashmere Korektor zielony, cena. ok. 30 zł

Pudry:

Makijaż ukrywający trądzik

BeneFit, Puder korygujący, cena ok. 140 zł
Vichy, Mineralny podkład pudrowy, cena ok. 75 zł
Max Factor, Faceinity, Podkład w kompakcie, cena ok. 65 zł

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)