POLECAMY

Makijaż permanentny - wszystko co musisz wiedzieć

Jak pożegnać się z makijażem w porannym biegu lub w samochodzie? Makijaż permanentny może rozwiązać ten kłopot na lata. Idealny makijaż, który dodaje nam pewności siebie w pracy, sprawia, że czujemy się zadbane i piękne. Makijaż permanentny oszczędza nam czas, dając dodatkowy komfort zadbanego wyglądu o każdej porze dnia i nocy.
Makijaż permanentny - wszystko co musisz wiedzieć

Odpowiedzią na problem codziennego makijażu, który zabiera czas rano, kiedy mamy go najmniej, może być makijaż permanentny. Wykonany przez profesjonalistę, zawsze idealnie dobrany do typu urody i kolorystyki pozwala uwolnić się od kredek i pomadek. Może zastąpić codzienny delikatny makijaż, a także stanowić doskonałą bazę do makijażu wieczorowego, wtedy jedynie wzmacniamy efekt.

Makijaż permanentny polega na umieszczeniu w skórze pigmentu za pomocą bardzo cienkiej igły, punkt po punkcie tworząc kreski lub większe płaszczyzny. Najczęściej wykonywane makijaże permanentne to: kreski na górnej i/lub dolnej powiece, korekta brwi, makijaż ust. W przypadku osób które mają na skórze duże przebarwienia możliwe jest ich wyrównanie za pomocą pigmentu w kolorze ciała.

Planując wykonanie makijażu permanentnego ust warto poprosić lekarza o leki przeciwwirusowe zapobiegające powstaniu opryszczki. U osób, które maja tendencje do tej dolegliwości często występuje ona po zabiegu, ze wglądu na podrażnienie skóry.

Makijaż permanentny, podobnie jak tradycyjny pozostawia wiele miejsca naszej wyobraźni. Możemy wykonać go według naszej fantazji, uwzględniając przyzwyczajenia, ulubiony styl make-up. Standardowo makijaż permanentny jest wykonywany w taki sposób, aby twarz nie wyglądała na umalowaną, tylko naturalnie ładnie zarysowaną. Można oczywiście wykonać makijaż intensywniejszy, np. ciemniejsze usta czy wyraźne brwi, jednak należy pamiętać że to decyzja na lata, powinna być dobrze przemyślana. Warto zaufać wykwalifikowanej kosmetyczce, której doświadczenie często najlepiej podpowiada, jakie kolory i intensywności najlepiej sprawdzają się u poszczególnych klientek.

Postawą sukcesu wykonania makijażu permanentnego jest wykwalifikowana osoba z dużym doświadczeniem, umiejętnościami manualnymi, a także dobrze rozumiejąca potrzeby klientki. Nie warto oszczędzać przy wyborze salonu, pamiętajmy że efekty są trwałe, a możliwości ich usunięcia niewielkie. Profesjonalna lingeristka, czyli kosmetyczka specjalizująca się w wykonywaniu trwałego makijażu powinna dobrać odpowiedni kształt i kolor zapewniając idealny efekt.

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 6 lat, przy czym stopniowo ulega rozjaśnieniu. Po wykonaniu makijażu w ciągu 4-7 dni makijaż blednie do ok. 50% wyjściowego koloru. W tym czasie mogą pojawić się drobne nierówności. Po ok. 2 tygodniach od zabiegu niezbędna jest korekta w celu wyrównania koloru. Ostateczny efekt makijażu otrzymujemy po kilku dniach od korekty. Podczas gojenia należy miejsca poddane zabiegowi smarować preparatem natłuszczającym, przyspieszającym gojenie, powinna go polecić kosmetyczka (często to maść Linomag lub wazelina).

Wybierając salon warto poświęcić czas na przeczytanie opinii na forach, popytanie wśród znajomych, odwiedzenie salonu przed ostateczną decyzją.

Makijaż permanentny brwi może być wykonany metodą cieniowania lub tzw. piórkową. Wybór metody zależy od tego, jakiego oczekujemy efektu. Cieniowanie zapewnia całościowe pokrycie kolorem skóry (odpowiednie dla rzadkich lub jasnych brwi) Metoda piórkowa to dorysowanie pojedynczych włosków (odpowiednia przy gęstych ale nieregularnych brwiach).

Makijaż permanentny ust w zależności od preferencji może stanowić obrys konturu ust, sprawiając, że będą wyraźniejsze i o bardziej regularnym kształcie, jednak pozostaną w naturalnym kolorze. Można również zdecydować się na pokrycie całych ust kolorem, co daje efekt delikatnie umalowanych ust. Przy tej metodzie usta zostają także wycieniowane, aby uzyskały bardziej pełny kształt. Kolor może być jaśniejszy lub ciemniejszy od naturalnego, zależnie od potrzeb.

Makijaż permanentny powiek – kreski.  Dla wielu kobiet sporym problemem jest rysowanie na powiekach równych kresek kredką czy eyelinerem. Rozwiązaniem tego problemu są „kreski” wykonane na stałe. Mogą one przebiegać przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia, lub zastępować kredkę mocniej zaznaczając powiekę.

Ceny wykonania makijażu permanentnego różnią się nieznacznie w zależności od salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg makijażu brwi można wykonać w cenie 500-800 zł, makijaż ust: od ok. 600 zł za kontur do ok.1200zł za całościowe wypełnienie lub cieniowanie. Kreski na powiekach to koszt 300-500 zł (górne lub dolne, razem najczęściej zabieg jest tańszy) Korekta w zależności od salonu jest wliczona w cenę zabiegu lub kosztuje 30-60% jego ceny.

Makijaż permanentny nie należy do zabiegów tanich, jednak jeżeli zostanie dobrze wykonany będziemy się nim cieszyć przez lata, a także zaoszczędzimy na drogich kosmetykach do makijażu, które przestana być potrzebne.

 Wykonanie makijażu permanentnego może być bolesne. Zależy od indywidualnego progu tolerancji bólu oraz preparatu używanego przez kosmetyczkę do znieczulenia. Warto zapytać, jak silnie znieczula preparat oraz podczas zabiegu sygnalizować efekt jego działania. Najczęściej jako dość bolesny określany jest makijaż ust, powieki i brwi większość kobiet uważa za mało bolesne lub jedynie nieprzyjemne.

Podejmując decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego trzeba pamiętać, że utrzyma się on na skórze kilka lat, dlatego najważniejsze by dobrze odpowiadał naszym potrzebom w długim okresie. Trzeba też liczyć się z tym, że początkowy efekt może być nieco „przerysowany”, a przyzwyczajenie się do niego może zająć jakiś czas. Nie należy wykonywać zabiegu pod wpływem chwili. Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, a decyzja o jego zrobieniu musi byś pewna i dobrze przemyślana. Wszelkie zmiany na twarzy są dużą ingerencja w nasz odbiór własnej osoby. Dobrym rozwiązaniem przed wykonaniem makijażu permanentnego jest sprawdzenie wybranych kolorów (możliwie zbliżonych) zmywalnymi kosmetykami. Taki zabieg da czas na podjęcie w pełni świadomej decyzji, a wybrany trwały makijaż będzie dyskretnie zdobić nasza twarz uwalniając od codziennej czasochłonnej rutyny.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego skóra jest podrażniona i lekko zaczerwieniona. Po ok. 3-5 dniach delikatnie się łuszczy. W zależności od skóry proces może być prawie niezauważalny, najlepiej jednak w tych dniach nie umawiać ważnych spotkań, aby nie narazić się na dyskomfort.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
zastanawiam się nad takim makijażem oczu. Zaoszczędziło by mi to mnóstwo czasu. Cały czas jednak powstaje bariera cenowa i czasowa. Taki zabieg pewnie zajmuje mnóstwo czasu
/3 lata temu
dobrzw wykonany makia permanentny wyglada wg mnie super, sama się przymierzam do zrobienia, bo moja siostra robila w perfect glamour i wyglada super i mowi ze to dla niej ogromna wygoda;)
/3 lata temu
tutaj też o tym czytała kobieco.pl/uroda/musisz-wiedziec-makijazu-permanentnym/