POLECAMY

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym

Chciałabyś poprawić wygląd brwi lub skorygować kształt ust? Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat makijażu permanentnego.
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym fot. Fotolia

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyglądać perfekcyjnie od razu po wstaniu z łóżka albo, gdy masz tyle zajęć, że często nie masz czasu na wykonanie klasycznego, codziennego makijażu. Co więcej, makijaż permanentny ułatwi ci życie, jeśli kosmetyki kolorowe cię uczulają. Może być ratunkiem również dla tych z was, które w ogóle nie mają własnych brwi lub kontur ich ust jest niewyraźny. Chcesz wiedzieć więcej o makijażu permanentnym? Sprawdź nasz raport!

Makijaż permanentny - na czym polega?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu. Przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje się pod skórę naturalny pigment, który nie jest toksyczny i nie powoduje alergii. Punkciki wstrzykniętego pigmentu łączą się, tworząc kreskę lub plamę o pożądanym kształcie i zabarwieniu.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym

Należy zacząć od odpowiedniego przygotowania skóry peelingiem usuwającym zrogowaciałą warstwę naskórka. Następnie odpowiednio ją nawilżyć. Oczywiście wszystko w salonie kosmetycznym.

Dzięki makijażowi permanentnemu możemy poprawić zarówno kształt ust, jak i wygląd oprawy oczu i brwi.  Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów.  Sposób nakładania barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, jednak zamiast barwników chemicznych w makijażu permanentnym wykorzystuje się barwnik powstały na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go znacznie płycej.

Makijaż permanentny - ile czasu się utrzymuje?

Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 3-5 lat. Z każdym rokiem blednie o około 10%, jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Czy warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny - cena

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i jaką część twarzy poprawić. Ceny wahają się od 1000 złotych za makijaż permanentny brwi do 1400 złotych za makijaż ust.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża oraz przyjmowanie leków sterydowych. Podczas wstępnej rozmowy kosmetyczka decyduje o możliwości wykonania zabiegu.

Makijaż permanentny brwi - metody

Makijaż permanentny brwi cieszy się największą popularnością. To metoda na poprawę tych nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię, lub, co gorsze, całkowicie zniknęły.

Linia brwi robi się także coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym mniej wyraźna jest linia brwi, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Makijaż permanentny może sprawić, że brwi staną się optycznie bardziej gęste, a oczy zyskają pożądany kształt, będą sprawiały wrażenie bardziej oddalonych od siebie lub przybliżonych.

Jak usunąć makijaż permanentny?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Muszę przyznać rację Darii, sprzęt jest niezwykle ważny w przypadku makijażu permanentnego. Ja np. u siebie w gabinecie pracuję na nouveau contour właśnie i mam świadomośc, że nie zrobie krzywdy moim klientkom, ani im nie zniszczę wyglądu :)
/rok temu
Nie zawsze makijaż permanentny wygląda dobrze. To zalezy wszytsko od sprzetu jakiegouzywa kosmetyczna. Ja np. brałam udzial w szkoleniu marki noveau contour i to szkolenie dotyczylo makijazu brwo, dokladniej ombre brwi i przyznam ze to jest niemozliwe jak cudnie moze wyjsc taki makijaz przy pomocy tak dobrego sprzetu!