POLECAMY

Makijaż permanentny – co o nim wiesz?

Dzięki makijażowi permanentnemu możemy poprawić zarówno kształt ust, jak i wygląd oprawy oczu i brwi. Makijaż permanentny może sprawić, że brwi staną się optycznie bardziej gęste, a oczy zyskają pożądany kształt, będą sprawiały wrażenie bardziej oddalonych od siebie lub przybliżonych.
Makijaż permanentny – co o nim wiesz?

Dla kogo?

W ostatnich latach coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny. Jest on wprost idealny dla pań aktywnych fizycznie i kobiet dojrzałych. Stanowi doskonałą bazę, która ułatwia codzienny makijaż. Na kilka lat np. kontur ust będzie zawsze perfekcyjnie obrysowany, a kreska na powiece – nakreślona idealnie.

Zobacz też: Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Na czym polega?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu. Przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje się pod skórę naturalny pigment, który nie jest toksyczny i nie powoduje alergii. Punkciki wstrzykniętego pigmentu łączą się, tworząc kreskę lub plamę o pożądanym kształcie i zabarwieniu.

W gabinecie kosmetycznym makijażystka przygotuje skórę, wykonując pacjentce peeling usuwający zrogowaciałą warstwę naskórka. Następnie skórę odpowiednio nawilży.

Na trzy dni przed zabiegiem pacjentka powinna zacząć przyjmować lek zapobiegający wystąpieniu opryszczki.

Próbny makijaż

Zanim pani podejmie ostateczną decyzję o kształcie i kolorze makijażu, należy przetestować kilka wersji ostatecznego wyglądu. Kosmetyczka powinna na próbę obrysować konturówką linię ust, a pani wybrać tę, która wyda się jej najodpowiedniejsza.

Zabieg

Zabieg trwa 1 – 2 godziny i jest przeprowadzany w sterylnych warunkach. Przed zabiegiem dezynfekuje się skórę i jeszcze kilka razy w jego trakcie, a miejsce wprowadzania barwnika zazwyczaj jest znieczulane specjalną maścią. Barwnik wprowadza się jednorazową igłą.

Zobacz też: Biotatuaż i henna - alternatywa dla tatuażu tradycyjnego?

Po zabiegu

Po zabiegu może wprawdzie dojść do obrzęku czy podrażnienia, ale objawy te szybko ustępują. 2 – 3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego należy go nawilżać specjalnym kremem. Po 4 – 5 dniach zabarwienie blaknie o około 40% i osiąga pożądany stopień intensywności.

Makijaż ust

Po zabiegu usta zyskują ładny, trwały obrys. Jeżeli pani zdecyduje się na wypełnienie go kolorem, także wargi nabiorą intensywniejszego odcienia.

Makijaż oczu

W podobny sposób wykonuje się makijaż permanentny w przypadku oczu (kreski na górnej powiece) i brwi. Odpowiednio poprowadzone kreski nadadzą oczom pożądany kształt, oddalą je od siebie lub przybliżą. Sprawią, że oczy będą miały wyraziste spojrzenie, a rzęsy będą wydawały się gęstsze. Brwi z kolei zostaną dzięki takiemu makijażowi odpowiednio wycieniowane oraz zagęszczone. Łysinki zaś zyskają dodatkowe, dorysowane włoski.

Nie są to jednak zabiegi tanie. Efekt zabiegu ma ten plus, że utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Makijaż permanentny pięknie podkreśla urodę. Ja mam zrobione tylko usta, a twarz już zupełnie inaczej wygląda. Bardzo ładnie wykonała mi je Pani Aleksandra Górecka. Rewelacja :)
/5 lat temu
Teraz wiem z własnego doświadczenia, a sama aplikuje ta metode jesli chodzi orzeski popularna jest NouveauScara. Rzęsy są pięknie podkreslone i nei trzeba ich tuszowac minimum przez 3tygodnie.
/5 lat temu
Świetnie podkreśla naturalne piękno i w zależności od potrzeb można troszkę zmienić wyraz oczu, złagodzić wyraz twarzy czy też podkreślić brwi. Polecam: http://www.elite.waw.pl/makija%C5%BC-trwa%C5%82y/