POLECAMY

Makijaż Panny Młodej

W tym wyjątkowym dniu każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo i olśnić cały świat. Do tego dnia trzeba przygotować się już dużo wcześniej, zadbać o włosy, paznokcie i cerę. Koniecznie odwiedź kosmetyczkę, przynajmniej miesiąc przed ślubem, choć najlepiej zrobić to już dużo wcześniej, żeby cera nabrała blasku i dobrego wyglądu. Stosuj diety oczyszczające organizm, by zmniejszyć prawdopodobieństwo wyskoczenia czegoś na twarzy. Stosuj peelingi i maseczki nawilżające, zrób wszystko, co w twojej mocy i pomyśl o sobie.
Makijaż Panny Młodej

W makijażu ślubnym bierzemy pod uwagę cały wizerunek i charakter Panny Młodej. Makijaż musi współgrać z rodzajem sukienki, z kolorystyka wiązanki, rodzajem biżuterii. Wszystko ma tworzyć jedną całość, każdy szczegół się liczy i ma znaczenie. Makijaż ma sprawić, że Panna Młoda będzie się czuła pewnie. Bierzemy pod uwagę również charakter uroczystości, czy ślub jest przed południem w południe czy po południu. Od tego zależy, jaki makijaż robimy, w jakiej tonacji i o jakim nasileniu barw.

Romantyczna Panna Młoda

Romantyczna sukienka o delikatnym kroju, uszyta z lekkich materiałów. Włosy pofalowane, upięte w luźny kok, lub lekko opadające na szyję. Do takiego wizerunku Panny Młodej pasują dwa rodzaje makijażu. Jeden z nich to subtelny makijaż całej twarzy podkreślający urodę, ale nie rzucający się w oczy. W takim makijażu stawiamy nacisk na dobre wymodelowanie twarzy, lekko podkreślone oczy cielistymi cieniami, wytuszowanie rzęs i lekkim podkreśleniem ust jasnym błyszczykiem. Taki makijaż wygląda świeżo, a twarz jest promienna. Drugi makijaż polega na mocniejszym podkreśleniem oczu stosując harmonie w doborze kolorów bawiąc się tylko odcieniami jednego koloru, usta i policzki tylko lekko zaznaczamy.

Odważna Panna Młoda

Elegancka suknia z ciężkiego materiału, z małą ilością zdobień na sukni, jednolitym kolorze. Do takiego wizerunku Panny Młodej pasują różnego rodzaju koki gładko ułożone włosy, błyszczące, pięknie ułożone loki. Dla odważnych mamy dwa makijaże. Jeden a’la Merlin Monroe, gdzie podkreślamy na czerwono usta szminką i bezbarwnym błyszczykiem, oczy podkreślamy czarnymi kreskami i mocno tuszujemy, a na powieki kładziemy jasny, opalizujący cień. Na policzki lekki róż i rozświetlający puder na kości policzkowe. Drugi makijaż równie odważy, ale podkreślający bardziej oczy niż usta. Rajski makijaż, w którym łączyć możesz wszystkie kolory tęczy. Tu wyobraźnia nie zna granic, oczy lśnić mogą tysiącami barw.

Spotkałam się z Paniami, które chciały ukryć pod makijażem piegi. Proszę nie róbcie tego! One dodają naturalnego piękna i są urocze. A chowanie ich pod grubą warstwą podkładu powoduje efekt maski, którego tak bardzo chcemy uniknąć w ślubnym makijażu.

Podczas uroczystości, gdy chcemy poprawić makijaż w torebce naszej świadkowej nie może zabraknąć, pudru transparentnego, pomadki, którą byłyśmy malowane oraz bibułek matujących pochłaniających nadmiar serum.

„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt (..)” śpiewał Bogusław Mec. Odnajdź zatem swój styl i stwórz swój własny wizerunek Panny Młodej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)